Zaproszenie na spotkanie opłatkowe


Szanowni Państwo, Drodzy Współpracownicy,

Zbliża się piękny czas Świąt Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją, społeczność akademicka co roku spotyka się, aby podsumować rok ciężkiej pracy i przy wspólnym kolędowaniu podzielić się ze sobą radością oraz dobrymi życzeniami.

W tym trudnym czasie pandemii nasze wzajemne bezpieczeństwo i zdrowie są szczególnie ważne. Z tego względu pragnę zaprosić Państwa do uczestniczenia w tegorocznym spotkaniu opłatkowym w nietypowej, zdalnej formie. Mam jednak nadzieję, że mimo odległości, jaka nas dzieli, za pomocą środków przekazu uda nam się poczuć bliskość i zachować klimat tradycyjnego, tak ważnego dla społeczności akademickiego spotkania opłatkowego.

W programie uroczystości zaplanowano uroczyste rozdanie Grantów i Wyróżnień Rektorskich, występy Chóru Uczelni i Silesian oraz przekazanie życzeń.

Spotkanie opłatkowe będzie także okazją do premierowej odsłony utworu “Pierwsza Gwiazda”, nagranego z inicjatywy naszego Chóru wspólnie z członkami społeczności akademickiej.

Transmisja uroczystości odbędzie się 18 grudnia 2020 r. o godz. 14:00 na kanale YouTube Uniwersytetu. Link do transmisji: www.tv.ue.katowice.pl 

Łączę wyrazy szacunku,

Celina M. Olszak rektor