Zarządzenie Rektora w sprawie przeprowadzania egzaminów dyplomowych za pomocą komunikacji elektronicznej

W związku z przekazanymi wczoraj przez Premiera RP i Ministra Zdrowia informacjami i zaleceniami dotyczącymi funkcjonowania zdalnego edukacji w dłuższym czasie, konieczne jest przygotowanie się do przeprowadzania egzaminów dyplomowych w trybie zdalnym.

Dlatego też 17 kwietnia 2020 r. podpisałem Zarządzenie umożliwiające prowadzenie obron za pomocą narzędzi komunikacji elektronicznej wykorzystywanych obecnie w Uniwersytecie.

Na początku maja zostaną przeprowadzone pierwsze egzaminy dyplomowe online celem sprawdzenia procedur i ewentualnego ich udoskonalenia.

Egzaminy dyplomowe będą odbywały się przed komisją w formie wideokonferencji i zostaną zarejestrowane na potrzeby udokumentowania przebiegu obrony. Wszelkie wątpliwości co do poprawności, a zwłaszcza rzetelności egzaminu dyplomowego stanowią podstawę do jego unieważnienia.

Mam nadzieję, że wprowadzone rozwiązanie umożliwi bezpieczne i sprawne kończenie studiów.

dr hab. Robert Tomanek, prof. UE
Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach