"Rachunkowość może być prosta"

Ruszył cykl wykładów dla młodzieży klas maturalnych z serii Rachunkowość może być prosta.

W dniu 30.11.2018 roku  w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim odbyło się spotkanie dr Katarzyny Olejko – pracownika Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach - z uczniami klas maturalnych. Poprowadzone przez nią zajęcia warsztatowe, połączone z wykładem pt. Wykorzystanie rachunku przepływów pieniężnych w ocenie kondycji przedsiębiorstwa, odbyły się w ramach realizacji umowy patronackiej podpisanej przez szkołę z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach. Uczniowie klas 4 technikum ekonomicznego mogli od strony praktycznej poznać zasady przygotowania rachunku przepływów pieniężnych.

Jak podkreśla nauczyciel ZSE – koordynator współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach – te z założenia trudne zagadnienia zostały przybliżone w sposób ciekawy, prosty i przede wszystkim praktyczny. Dziś każdy ekonomista wie już do czego te sprawozdania służą i jak ważną funkcję pełnią księgowi w firmie, a przypominam, że zbliża się gorący okres  sprawozdawczy. Dziękujemy za takie inspirujące i ciekawe zajęcia. Dzięki takim spotkaniom uczniowie klas 4, przed którymi decyzja o kontynuacji swojej ścieżki edukacyjnej, mają możliwość dowiedzieć  się jak ciekawe zajęcia prowadzone są na uczelni ekonomicznej.