Przejdź do menu Przejdź do treści

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka (CINiBA) to inwestycja zrealizowana jako wspólne przedsięwzięcie Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach w ramach zawartego konsorcjum. Sfinansowana została ze środków unijnych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL 2007-2013, samorządu terytorialnego, środków budżetowych Ministerstwa oraz własnych. CINiBA mieści się przy ulicy Bankowej 11.

W obiekcie funkcjonuje zarządzane wspólnie Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka, którego głównym zadaniem jest organizowanie warsztatu dla wspomagania pracy naukowej i dydaktycznej obu uczelni poprzez gromadzenie i opracowanie różnorodnych źródeł informacji (tradycyjnych i elektronicznych) oraz zapewnienie łatwego i swobodnego dostępu do nich środowisku akademickiemu.

Biblioteka dysponuje największym na Górnym Śląsku księgozbiorem z zakresu nauk społeczno-ekonomicznych. Obok zbiorów tradycyjnych książek i czasopism gromadzi również zbiory elektroniczne (serwisy e-czasopism, statystyczne i fotograficzne bazy danych), bazy danych on-line oraz CD-ROM. Informacje o zbiorach i usługach biblioteki znaleźć można na stronie internetowej: www.bg.ue.katowice.pl 

Dowiedz się więcej o projekcie CINiBA na: www.ciniba.ue.katowice.pl

Tel. 32786-5000

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca