Wydział Finansów

Deklaracja przystąpienia do rejestracji na szczepienie w etapie I dla uprawnionych pracowników do 65 roku życia

Zgodnie z komunikatami Ministerstwa Edukacji i Nauki na dzień dzisiejszy (15 lutego 2021 r.) od godziny 8.00 zapowiedziane jest uruchomienie uczelniom dostępu do rejestracji, z wykorzystaniem Systemu POL-on, chętnych do szczepienia nauczycieli akademickich oraz innych osób prowadzących w uczelni zajęcia ze studentami lub doktorantami według programu studiów.

Pomimo zapowiedzi o przekazaniu dalszych kroków postępowania, nadal nie znamy szczegółów procedury szczepień dla pracowników akademickich. Kolejne informacje zapowiedziane są na dzień dzisiejszy w południe, podczas webinaru, organizowanego dla wszystkich wyznaczonych w uczelniach koordynatorów, poświęconego metodzie i sposobie przesyłania danych z wykorzystaniem Systemu POL-on.

Według stanu wiedzy na dzień dzisiejszy kroki postępowania dla uczelni są następujące:

1. 15 lutego 2021 r. o g. 8:00 Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, otrzyma dostęp do określonej przez MEiN listy osób uprawnionych do szczepień, która będzie zawierała imiona, nazwiska, pesel lub inny dokument tożsamości.
  2. Władze uczelni będą zobowiązane do przedstawienia MEiN listy uprawnionych osób, które zadeklarowały chęć szczepienia. Sposób pobierania informacji o chęci szczepień jest wewnętrzną decyzją Uczelni. Do MEiN Uczelnia powinna przekazać następujące dane: imię, nazwisko, pesel lub inny dokument tożsamości, preferowany punkt szczepień oraz nr telefonu.
  3. MEiN zweryfikuje dane i przekaże Uczelni komunikat o ich przyjęciu. Następnie MEiN przekaże dane do punktów szczepień.

W celu umożliwienia złożenia deklaracji chęci przystąpienia do szczepienia dla uprawnionych w pierwszej grupie szczepień pracowników do 65 roku życia, udostępniamy Państwu wewnętrzny formularz dostępny pod linkiem:

UE Katowice - deklaracja przystąpienia do rejestracji na szczepienie w etapie I dla uprawnionych pracowników do 65 roku życia

Formularz można wypełnić tylko jeden raz i dostępny jest po zalogowaniu się do konta w domenie uekat.pl.

Formularz będzie można wypełnić do czwartku (18 lutego 2021 r.) do godz. 14.00. Uczelnie zobowiązane są do przeniesienia danych z zebranych deklaracji do systemu POL-on do końca dnia 18 lutego 2021 r.

Wszystkie zgłoszenia pozyskane do czwartku włącznie będą miały taki sam priorytet czasowy. Kolejność rejestracji nie wpływa na kolejność wykonania szczepienia.

W wewnętrznym systemie rejestracji, oprócz przekazania danych oraz wyrażenia zgody na przetwarzanie i przekazanie danych, zostaną Państwo również poproszeni o wskazanie preferowanego punktu szczepień, w którym miałoby odbyć się Państwa szczepienie oraz numeru telefonu, pod  który nastąpi kontakt celem umówienia terminu wykonania szczepienia. Umożliwiamy wskazanie dowolnego punktu szczepienia w kraju z rozwijanej listy wg oddziałów NFZ. Lista jest aktualna na dzień 13.02.2021 r. i udostępniona przez OPI PIB. W sytuacji, w której finalnie rektorzy uczelni będą zobowiązani do wyboru jednego punktu szczepienia dla wszystkich zgłoszonych osób, wskazany preferowany punkt szczepień nie będzie przenoszony do systemu POL-on.

Osoby uprawnione do szczepienia:

1. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 stycznia 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii do grupy osób podlegających priorytetowemu szczepieniu należą nauczyciele akademiccy oraz inne osoby prowadzące w uczelni zajęcia ze studentami i doktorantami zgodnie z programem kształcenia. Przyjęto, że do grupy uprawnionej do szczepienia należą pracownicy, którzy zgodnie z informacjami zawartymi w systemie  POL-on prowadzą zajęcia dydaktyczne (nauczyciele akademiccy, osoby prowadzące zajęcia na podstawie zawartych umów cywilno-prawnych).
  2. Z priorytetowego szczepienia będą też mogli skorzystać doktoranci, którzy prowadzą zajęcia dydaktyczne.
  3. Zgodnie z obowiązującymi regulacjami w tym momencie pracownicy niebędący nauczycielami akademickimi nie podlegają priorytetowym szczepieniom.
  4. Szczepienia dla grupy nauczycieli akademickich odbywają się przy użyciu szczepionki firmy AstraZeneca, która jest przewidziana dla osób do 65 r.ż., dlatego szczepieniem w tym etapie objęte zostaną osoby, które urodziły się po 31.12.1955 r. Oznacza to, że nauczyciele akademiccy po 65 r.ż. mogą zaszczepić się wyłącznie zgodnie z regulacjami rządowymi przewidzianymi dla swojej grupy wiekowej i nie mogą skorzystać z obecnej procedury.

Wszystkie uprawnione osoby zapraszam do składania deklaracji  przystąpienia do rejestracji na szczepienie w etapie I Narodowego Programu Szczepień.