JM Rektor w Panteonie osób uhonorowanych Pierścieniem Patrioty i Pierścieniem Stulecia Niepodległości RP

W dniach 15-17 maja br. w Ryni podczas XVI Kongresu Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina Olszak została uroczyście zaproszona do Panteonu osób uhonorowanych Pierścieniem Patrioty i Pierścieniem Stulecia Niepodległości RP.

Kongres Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych jest najważniejszym i najbardziej prestiżowym przedsięwzięciem edukacyjnym w Polsce odbywającym się od 2005 roku, mającym istotne znaczenie i wpływ na stan bezpieczeństwa państwa, firm, instytucji i obywateli. Podczas wydarzenia można spotkać wielu wybitnych gości i ekspertów z zakresu ochrony informacji niejawnych, biznesowych i danych osobowych.

W czasie Kongresu dwóch dni kongresu odbyły się panele o tematyce:

• Zagrożenia bezpieczeństwa Polski,
  • Zagrożenia bezpieczeństwa biznesu,
  • Praktyczne rozwiązania mające na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa w firmie.

Podczas panelu "Zagrożenia bezpieczeństwa biznesu" w rektorskiej sesji tematycznej pn. "Wyzwania dla edukacji nowoczesnego społeczeństwa cyfrowego w sferze bezpieczeństwa informacji", jako jeden z prelegentów wystąpiła JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak.

Uhonorowanie Pierścieniem Stulecia Niepodległości RP

JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak została uhonorowana Pierścieniem Stulecia Niepodległości RP 11 stycznia 2022 r. podczas Wielkiej Gali Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Akt uhonorowania został wręczony przez Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego z okazji 85-lecia Uniwersytetu Ekonomicznego w KatowicachWięcej informacji

Pierścień Stulecia Niepodległości RP jest projektem powstałym z inicjatywy Stowarzyszenia Bezpieczeństwa Narodowego, realizowanym w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego.

Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego honoruje zwłaszcza osoby zasłużone dla bezpieczeństwa kraju, wnoszące istotny wkład dla dobra publicznego, rozwoju gospodarki oraz wizerunku naszej Ojczyzny. Jest wyrazem szacunku, wdzięczności, a zarazem symbolem uznania dla ich patriotycznej postawy.

Gala majowego Święta Flagi RP i uhonorowanie Panteonem

15 maja 2023 r. podczas organizowanego Kongresu Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych odbyła się uroczysta Gala majowego Święta Flagi RP, w czasie której JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak została włączona do Panteonu osób uhonorowanych Pierścieniem Patrioty i Pierścieniem Stulecia Niepodległości RP.