Przejdź do menu Przejdź do treści

Prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak rektorem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na kadencję 2024-2028

14 marca 2024 r. Kolegium Elektorów reprezentujące społeczność Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, jednogłośnie wybrało rektora Uczelni na lata 2024-2028. Funkcję tę w drugiej kadencji obejmie prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak.

 

Z głębokim szacunkiem i wdzięcznością pragnę złożyć całej społeczności akademickiej, podziękowanie za okazane mi zaufanie oraz wybór mojej osoby na stanowisko rektora naszej Uczelni na kolejną kadencję 2024-2028.

Państwa wsparcie jest dla mnie, nie tylko wyróżnieniem, ale przede wszystkim zobowiązaniem do pełnienia tej odpowiedzialnej i zaszczytnej funkcji. Państwa wiara w moje kompetencje i zaangażowanie stanowi dla mnie niezmiernie ważny impuls do dalszego działania i motywację do podejmowania nowych wyzwań. Pragnę zapewnić, że drzwi mojego gabinetu, będą otwarte dla każdego członka naszej społeczności, który chciałby podzielić się swoimi pomysłami, obawami lub sugestiami. Komunikacja oraz dialog będą stanowić fundament naszych działań na rzecz dobra Uczelni.

W mijającej kadencji udało nam się dużo wspólnie osiągnąć. Za co wszystkim szczerze dziękuję. Dziękuję pracownikom, studentom, doktorantom za współpracę, zaangażowanie, wzajemny szacunek i zrozumienie.

Równocześnie jestem przekonana, że razem możemy znacznie więcej. Uważam, że wspólnie możemy uczynić naszą Uczelnię uznanym ośrodkiem akademickim, nie tylko w regionie, ale także w kraju; uczynić miejscem, z którego każdy z nas będzie dumny i w którym każdy student, każdy pracownik może rozwijać swoje pasje, pomysły oraz innowacje.

„Stawiam na rozwój oraz kreatywną i przedsiębiorczą wspólnotę” - te słowa są nie tylko mottem mojego programu wyborczego, ale i zobowiązaniem, które chcę złożyć przed Państwem.

Jestem głęboko przekonana, że tylko poprzez wspólny rozwój, ciągłe doskonalenie oraz inwestowanie w nasze talenty możemy osiągnąć sukces i przyczynić się do trwałego rozwoju naszej Alma Mater.

Chcę, abyśmy razem tworzyli otwarte, interdyscyplinarne środowisko, które zachęca do eksperymentowania, podejmowania ryzyka i wykorzystania kreatywnego potencjału, który drzemie w każdym z nas.

Pragnę zbudować przestrzeń, w której przedsiębiorczość akademicka nie będzie pustym sloganem, ale realną szansą na przekształcanie idei w konkretne przedsięwzięcia.

 Niezmiernie cieszę się, na współpracę z Państwem w nadchodzących latach. Jestem pełna optymizmu, patrząc w przyszłość, którą razem będziemy współtworzyć. podkreśla prof. Celina M. Olszak

Podejmowane dotychczas działania przez JM Rektor, jak również cele wyznaczone na nową kadencję opierają się o rozwój Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach jako uznanego ośrodka akademickiego w kraju i zagranicą, o wysokim prestiżu studiów i wszelkich form kształcenia. Kolejnym ważnym aspektem jest stworzenie Uczelni jako miejsca atrakcyjnego do pracy i do studiowania, opierającego się jednocześnie na dobrych relacjach i rozwijającego współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

Z pełnym programem JM Rektor na kadencję 2024-2028 można zapoznać się na stronie.

Podczas posiedzenia elekcyjnego Uczelnianego Kolegium Elektorów 14 marca 2024 r. jednogłośnie wybrano prof. dr hab. inż. Celinę M. Olszak Rektorem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na kadencję 2024-2028. 

Więcej informacji wraz z komunikatem Uczelnianej Komisji Wyborczej w sprawie wyników wyborów na rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na stronie: www.ue.katowice.pl/uczelnia/wybory-2024-2028.

Galeria zdjęć

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3