Instrukcja poprawnego nazywania przedmiotów w Google Classroom od semestru letniego roku akademickiego 2020/2021

Przedstawiamy optymalny sposób nazywania przedmiotów w Google Classroom, który będzie z jednej strony użyteczny dla studentów i nauczycieli akademickich, a z drugiej strony przydatny w procesach akredytacji krajowych i międzynarodowych. Korekta nazw istniejących kursów nie wpływa na ich zawartość i nie wymaga ponownego zapraszania grup studentów.

Wykłady

Sekcja: skrótkierunku_rodzajzajęć_trybipoziom_rokakademicki_semestr
Nazwa: Makroekonomia
Sekcja: E_w_SI_20/21_lato

Ćwiczenia/laboratoria

Sekcja: skrótkierunku_rodzajzajęć_grupa_trybipoziom_rokakademicki_semestr
Nazwa: Makroekonomia
Sekcja dla ćwiczeń: E_ćw_gc01_SI_20/21_lato
Sekcja dla laboratorium: E_lab_gc01_SI_20/21_lato

Seminarium

Nazwa: nazwa przedmiotu
Sekcja: skrótkierunku_rodzajzajęć_trybipoziom_rokpoczątkowy/rokkocowy_inicjałypromotora_
Nazwa: Seminarium magisterskie
Sekcja: E_sem_SI_19/21_SS
Przy czym wartość 19/21 oznacza, że seminarium rozpoczyna się w 2019, a kończy w 2021. Seminarium raz założone na platformie Google Classroom, aktywne jest przez wszystkie semestry jego trwania. W przypadku seminarium istniejącego w semestrze zimowym 2020/2021, które obecnie jest kontynuowane możliwe jest dokonanie korekty nazwy i sekcji, bez konieczności tworzenia nowych zajęć seminaryjnych w semestrze letnim.

Zajęcia prowadzone po angielsku

Nazwa: Strategic Management
Sekcja dla wykładu: IB_l_SII_20/21_summer
Sekcja dla ćwiczeń: IB_cl_SII_20/21_summer
Sekcja dla seminarium: IB_sem_SS_SII_20/21_summer
gdzie cl - classes,  l - lecture

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Sekcja: grupawf_Inicjałimienia.nazwiskoinstruktora_rokakademicki_semestr
Nazwa: Wychowanie fizyczne
Sekcja: gf01_E.Bronder_20/21_lato
(Do każdych zajęć należy dołączyć w roli nauczyciela koordynator.online@uekat.pl)

LEKTORATY

Zgodnie z formatem wymaganym przez Centrum Języków Obcych

Tryb i poziom należy wprowadzać wg schematu:

SI - stacjonarne pierwszego stopnia
SII - stacjonarne drugiego stopnia
NI - niestacjonarne pierwszego stopnia
NII - niestacjonarne drugiego stopnia
SIII - Szkoła Doktorska i studia doktoranckie

Uwaga! Wyjątkowo w sytuacji, gdy wykład i ćwiczenia/laboratoria prowadzone są dla jednej grupy i przez tego samego prowadzącego, możliwe jest utworzenie jednych zajęć na platformie Google Classroom ze wskazaniem numeru grupy, której zajęcia dotyczą, a z pominięciem identyfikacji rodzaju zajęć (wykładu/ćwiczeń/laboratoriów). Na podstawie przykładów powyżej w sekcji powinny znaleźć się takie informacje: E_gc01_SI_20/21_lato

Szczegółowa instrukcja, która obowiązuje od semestru letniego 2020/2021, dostępna jest na stronie FAQ Centrum Informatycznego.