Trzecia tura etapu I szczepień dla nauczycieli

Zgodnie z informacją podaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Narodowy Program Szczepień uruchamia trzecią turę etapu I szczepień dedykowanych nauczycielom oświatowym i akademickim, z rozszerzonym kryterium wieku do 69 roku życia. Podstawowe kryteria kwalifikacji pozostają bez zmian.

Do udziału w szczepieniach uprawnione są osoby spełniające następujące kryteria:

1. nauczyciele akademiccy i inne osoby prowadzące zajęcia zgodnie z art. 73. ustawy prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, którzy jednocześnie są przez uczelnie zgłoszeni do Systemu POL–on,
  2. urodzone w przedziale czasowym od dnia 01.01.1952 r. do dnia 31.12.2003 r.,
  3. aktualnie zatrudnione na uczelni.

Zgłoszeń uprawnionych pracowników uczelni do Narodowego Programu Szczepień dokona uczelnia poprzez System POL-on. Wszystkie uprawnione osoby, które wcześniej nie skorzystały z możliwości rejestracji w drugiej turze etapu I, będą miały możliwość zgłoszenia się do szczepień.

Zgodnie z najnowszą rekomendacją Rady Medycznej przy Prezesie Rady Ministrów, wszystkie osoby od 18 do 69 roku życia mogą być szczepione preparatem AstraZeneca.

Uczelnie otrzymają możliwość rejestracji w systemie POL-on, zgłaszających się do szczepień uprawnionych osób, w przedziale czasowym od wtorku 2 marca br od godz. 8.00 do środy 3 marca br. do godz. 23.59.

Z uwagi na powyższe, w  poniedziałek 1 marca br. zostanie udostępniony formularz zgłoszenia, w którym zbierane będą deklaracje przystąpienia do szczepienia wraz z niezbędnymi danymi i zgodami do dalszego udostępniania właściwym oddziałom NFZ i punktom szczepień. Uwzględniając konieczność terminowego przeniesienia zebranych danych do systemu POL-on, formularz dostępny będzie do wypełnienia do środy 3 marca br. do godz. 12.00. O udostępnieniu formularza poinformujemy w odrębnej wiadomości.

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki: