Zgłaszanie nauczycieli akademickich i innych osób prowadzących zajęcia na szczepienia przeciwko COVID-19 za pośrednictwem systemu POL-on

Zgodnie z informacjami przekazanymi 12 lutego 2021 roku przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, w poniedziałek 15 lutego br. od godz. 8:00 zostanie uruchomiona możliwość rejestracji na szczepienia nauczycieli akademickich oraz innych osób prowadzących zajęcia na uczelniach.

Zgłoszeń uprawnionych pracowników uczelni do Narodowego Programu Szczepień dokona uczelnia poprzez System POL-on. Do udziału w szczepieniach są uprawnione osoby spełniające następujące kryteria:

1. nauczyciele akademiccy i inne osoby prowadzące zajęcia,
  2. urodzone po 31 grudnia 1955 r.,
  3. aktualnie zatrudnione na uczelni.

Zgodnie z rekomendacjami Rady Medycznej przy Prezesie Rady Ministrów, nauczycielom poniżej 65 roku życia będzie podawana szczepionka AstraZeneca.

Nauczyciele urodzeni w 1955 r. i wcześniej będą mieli możliwość zaszczepienia się w późniejszym czasie. Informacje nt. terminów i sposobu rejestracji na szczepienie zostaną podane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

W najbliższy poniedziałek (tj. 15 lutego) zostaną przedstawione dalsze szczegóły związane z rejestracją na szczepienia przeciwko COVID-19. Zostanie Państwu również udostępniony formularz zgłoszenia, w którym zbierane będą niezbędne dane do NFZ i właściwych punktów szczepień. Każda osoba, która znajdzie się w grupie uprawnionych do rejestracji, będzie poproszona o wyraźne zaznaczenie zgody na udział w procesie rejestracji na specjalnym formularzu udostępnionym w poniedziałek 15 lutego.

Uwaga! Na tym etapie szczepienia obejmą jedynie nauczycieli akademickich prowadzących zajęcia w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz osoby realizujące proces kształcenia na naszej uczelni np. na podstawie umowy cywilnoprawnej.

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki