Podsumowanie Dni Otwartych 2016

W dniach 6-7 kwietnia 2016 r. odbyły się Dni Otwarte na naszym Uniwersytecie. Odwiedziło nas ponad 1000 osób z całej Polski i zagranicy, chcących z bliska poznać ofertę edukacyjną uczelni i dokonać wyboru dalszej ścieżki kariery zawodowej.

Kandydaci przyjechali do nas zarówno z mniejszych, jak i większych miejscowości m.in. z Kędzierzyna Koźla, Kęt, Krakowa, Mikołowa, Mysłowic, Myszkowa, Olkusza, Ostrowca Świętokrzyskiego, Oświęcimia, Pszczyny, Raciborza, Rudy Śląskiej, Rybnika, Siemianowic Śląskich, Sosnowca, Suchy Beskidzkiej, Świętochłowic, Tarnowskich Gór, Tychów, Wodzisławia Śląskiego, Zabrza, Zawiercia i Żor. Ponadto odwiedzili nas również goście z Białorusi, Czech i Ukrainy.

Podczas Dni Otwartych na kandydatów czekało wiele atrakcji m.in. oprowadzanie po kampusie, mini-wykłady prowadzone przez naszych wykładowców, spotkanie z przedstawicielami organizacji studenckich i kół naukowych, ambasadorami kierunków, występ Chóru UE Katowice, prezentacja Zespołu Pieśni i Tańca "Silesianie". Ponadto, w specjalnej strefie relaksu przyszli studenci mogli porozmawiać i zagrać w gry planszowe. Nie zapomnieliśmy także o miłośnikach sportu. Specjalnie dla nich zorganizowaliśmy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Rektora.

Dodatkowo kandydaci mogli obserwować zmagania Uniwersyteckiej Ligi Logistyków organizowanej przez Naukowe Koło Logistyki DIALOG. Dwudniowe Dni Otwarte zakończyło Nocne Zwiedzanie Uczelni, zorganizowane przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego. Zobacz zdjęcia

Mamy nadzieję, że kandydaci, którzy przybyli na Dni Otwarte zostaną studentami Uniwersytetu Ekonomicznego i spotkamy się z nimi w nowym roku akademickim 2016/2017. Życzymy powodzenia na maturze i mamy nadzieję spotkać się z Wami na naszej niezwykłej imprezie: Ekonomia Ekstremalna.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z Dni Otwartych.