Przejdź do menu Przejdź do treści

Nowy "Horyzont" - o sprawiedliwej transformacji dla wszystkich - przeczytaj pierwsze wydanie newslettera projektu BOLSTER

Jak sprawić, by zielona transformacja Europy i globu nie "pozostawiała nikogo w tyle"? Czyli, na ile ONZ-owska zasada leave no one behind - w odniesieniu do kwestii środowiskowych - musi być wspierana licznymi działaniami na rzecz zmarginalizowanych społeczności na poziomie lokalnym? To pytania, które są punktem wyjścia dla projektu BOLSTER. Finansowanie badań i pilotaży zapewnia europejski program Horyzont Europa. Nasza Uczelnia jest członkiem konsorcjum realizującego to przedsięwzięcie. Z początkiem marca ukazało się wydanie newslettera, w którym prezentowane są najnowsze informacje dotyczące projektu BOLSTER. Serdecznie zachęcamy do lektury!

Projekt BOLSTER ma na celu zrozumienie, w jaki sposób polityki związane z EGD wpływają na zmarginalizowane społeczności i sprawdzenie, czy zaangażowanie ich w procesy decyzyjne zwiększa poparcie dla planów przejściowych. Aby osiągnąć ten cel, BOLSTER wykorzysta nowatorskie jakościowe metody badawcze z podejściem partycypacyjnym, aby lepiej zrozumieć doświadczenia i potrzeby zmarginalizowanych społeczności. Więcej informacji o projekcie znajdziecie na naszej stronie.

Z początkiem marca ukazało się pierwsze wydanie newslettera projektu BOLSTER, w którym można znaleźć m.in. informacje nt. spotkania projektu w Tilburg University, Netherlands, konferencji "Just Transition Platform" w Brukseli, spotkania z członkami siostrzanych projektów BOLSTERA: AdJUST i TANDEM. W wydaniu znalazła się również informacja nt. Planu Sprawiedliwej Transformacji dla Śląska oraz podsumowanie bieżących wydarzeń. 

Z wydaniem newslettera można zapoznać się na stronie: https://bolster-horizon.eu/newsletter/

Dołącz do nas

Nasi partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3