Przejdź do menu Przejdź do treści

O studiach MBA in Corporate Governance oraz Master of Business Administration w bieżącym wydaniu "Polityki"

W lutym w bieżącym wydaniu Polityki ukazał się obszerny materiał nt. studiów podyplomowych MBA prowadzonych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. O kierunku "MBA in Corporate Governance oraz Master of Business Administration" opowiada kierownik studiów podyplomowych dr Katarzyna Olejko z rybnickiej Filii naszej Uczelni. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z materiałem.

MBA in Corporate Governance oraz Master of Business Administration to unikatowe studia MBA dla osób zajmujących eksponowane stanowiska: top menedżerów i nadzorujących ich członków rad nadzorczych oraz tych, którzy planują swój rozwój i karierę. W programie poza procesami zarządzania eksponowany jest nadzór i wspomagające go mechanizmy corporate governance. Słuchacz, uczestnicząc w zajęciach warsztatowych, wzmacnia tu swoje kompetencje organizacyjne i przywódcze. Ma możliwość spojrzenia na procesy zarządcze z odmiennej perspektywy, uwzględniającej zróżnicowane doświadczenia menedżerskie innych słuchaczy oraz wykładowców – praktyków. Po zakończeniu studiów doskonale radzi sobie jako menedżer w złożonej strukturze korporacyjnej.

fileadmin/_processed_/2/d/csm_csm_najlepsze_produkty_dla_biznesu_2021_granat_c84118e17b_fcc8bc8f72.jpg

Zgodnie z raportem "Edukacja menedżera" studia podyplomowe MBA in Corporate Governance oraz Master of Business Administration znalazły się wśród 10 najlepszych programów MBA w zakresie kształcenia menedżerskiego w 2022 roku. Z treścią raportu można zapoznać się na stronie: gf24.pl/32798/edukacja-menadzera-2

"Analiza oferty studiów MBA dostępnej na rynku potwierdza widoczny trend ich specjalizacji. Przyczynia się do tego wzrastająca złożoność problematyki omawianej w ramach programów przy przyjętym standardzie czasowym, rodząca obawy o zbyt powierzchowne podejście do omawianych zagadnień. Stąd z myślą o potencjalnych studentach, w tym absolwentach studiów Executive MBA czy innych studiów menedżerskich, pojawiają się programy skupione na konkretnym obszarze stanowiącym kanwę, na której rozpatrywane są standardowe problemy zarządcze. Przykładem takiego rozwiązania są organizowane przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach studia Master of Business Administration (MBA) in Corporate Governance". - podkreśla w bieżącym wydaniu "Polityki" dr Katarzyna Olejko, kierownik studiów podyplomowych.

 

Dołącz do nas

Nasi partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3