Pierwsze posiedzenie Senatu z udziałem JM Rektor prof. Celiny M. Olszak

W czwartek 10 września odbyło się pierwsze posiedzenie Senatu z udziałem JM Rektor prof. dr hab. inż. Celiny M. Olszak.

O godz. 12:00 JM Rektor połączyła się z gabinetu w Rektoracie z członkami Senatu za pośrednictwem nowoczesnych technologii i dokonała oficjalnego otwarcia posiedzenia Senatu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Porządek obrad Senatu:

1. Uchwała w sprawie przyjęcia porządku obrad Senatu.
  2. Uchwała w sprawie wyrażenia opinii dotyczącej powołania prof. dr hab. Macieja Nowaka do pełnienia funkcji kierowniczej Prorektora ds. Nauki i Rozwoju.
  3. Uchwała w sprawie wyrażenia opinii dotyczącej powołania prof. dr hab. Sławomira Smyczka do pełnienia funkcji kierowniczej Prorektora ds. Edukacji i Internacjonalizacji.
  4. Uchwała w sprawie powołania senackiej Komisji ds. Edukacji na kadencję 2020-2024.
  5. Uchwała w sprawie powołania senackiej Komisji ds. Nauki na kadencję 2020-2024.
  6. Uchwała w sprawie powołania senackiej Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej na kadencję 2020-2024.
  7. Uchwała w sprawie powołania senackiej Komisji ds. Rozwoju na kadencję 2020-2024.
  8. Uchwała w sprawie powołania prof. dr hab. Jerzego Gołuchowskiego na Przewodniczącego Kolegium Informatyki i Komunikacji.
  9. Uchwała w sprawie powołania dr hab. Izabeli Ostoj, prof. UE na Przewodniczącą Kolegium Ekonomii.
  10. Uchwała w sprawie powołania dr hab. Andrzeja Piosika, prof. UE na Przewodniczącego Kolegium Finansów.
  11. Uchwała w sprawie powołania prof. dr hab. Wojciecha Dyducha na Przewodniczącego Kolegium Zarządzania.
  12. Uchwała w sprawie wyrażenia opinii dotyczącej powołania dr hab. Artura Walasika, prof. UE na dyrektora Szkoły Doktorskiej.
  13. Uchwała w sprawie wyrażenia opinii dotyczącej powołania dr hab. Justyny Matysiewicz, prof. UE na dziekana Szkoły Studiów I i II Stopnia.
  14. Uchwała w sprawie wyrażenia opinii dotyczącej powołania kierowników katedr.
  15. Uchwała w sprawie wyrażenia opinii w przedmiocie zatrudnienia dr hab. Roberta Wolnego, prof. UE na stanowisku dyrektora Centrum Badań i Transferu Wiedzy.
  16. Uchwała zmieniająca uchwałę nr 129/2018/2019 Senatu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach z dnia 19 września 2019 roku w sprawie Systemu zarządzania kierunkami studiów w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.
  17. Sprawy bieżące i wolne wnioski.