Warsztaty dla studentów (3 pkt. ECTS) z udziałem Profesora Rodolfo Baggio z Bocconi University w Mediolanie

26 października 2021 r. na zaproszenie naszej Uczelni, Katedry Teorii Zarządzania i Kierunku Gospodarka Turystyczna oraz Kolegium Studiów, Profesor Rodolfo Baggio z Uniwersytetu Bocconi w Mediolanie – znany i ceniony na arenie międzynarodowej naukowiec – poprowadzi warsztaty pt. "Tourism Networks". Za udział w warsztatach studenci mogą zdobyć 3 pkt. ECTS.

Warsztaty (10 godzin lekcyjnych realizowanych stacjonarnie, maksymalnie dla 25 uczestników), odbywać się będą w Auli CNTI w godzinach:

• 8.55-13.20 – część I
  • 13.30-14.15 – przerwa
  • 14.25-18.50 – część II

Ramowy program:

• Wprowadzenie: kreatywność metodologiczna, złożone systemy i sieci
  • Analiza sieci: definicje, metody, interpretacja wyników
  • Narzędzia programowe: pakiety i środowiska programistyczne
  • Gephi: opis i podstawowe zastosowanie
  • Przykład analizy sieci z Gephi
  • Praca grupowa (lub indywidualna)
  • Dyskusja i wnioski Na warsztaty należy zabrać własny komputer.

Uczestnicy zostaną poproszeni o zainstalowanie programu Gephi (instrukcje zostaną podane przed zajęciami) oraz otrzymają przykładową bazę danych potrzebną do zajęć.

Zapisy:

Formularz zapisów dostępny jest pod linkiem.

Osoby, które wypełnia formularz zapisów na warsztaty otrzymają mailowe potwierdzenie udziału w warsztatach po zakończeniu rekrutacji.

Rodolfo Baggio

Rodolfo Baggio jest fizykiem, posiada doktorat z zarządzania turystyką. Jest profesorem na Uniwersytecie Bocconi (Mediolan, Włochy), gdzie koordynuje obszar Strategii Cyfrowych dla studiów II stopnia z ekonomii i turystyki oraz jest pracownikiem naukowym w Dondena Center for Research on Social Dynamics and Public Policy. Jego działalność badawcza koncentruje się na obszarze technologii informacyjnej i turystyki oraz na zastosowaniu teorii złożoności i metod analizy sieciowej do badania destynacji turystycznych. Rodolfo jest członkiem Królewskiego Towarzystwa Geograficznego (Royal Geographical Society), byłym wiceprezesem IFITT (Międzynarodowej Federacji Technologii Informacyjnych w Podróży i Turystyce), członkiem założycielem włoskiego oddziału Towarzystwa Internetowego (Internet Society) oraz członkiem Włoskiego Towarzystwa Fizycznego (Italian Physical Society). W 2017 roku otrzymał od IFITT prestiżową nagrodę Hannes Werthner Tourism and Technology Lifetime Achievement Award.

Informujemy, że w dniach 3-5 listopada 2021 r., na zaproszenie naszej Uczelni, Katedry Teorii Zarządzania i Kierunku Gospodarka Turystyczna oraz Kolegium Studiów, Profesor Rodolfo Baggio z Bocconi University w Mediolanie – znany i ceniony na arenie międzynarodowej naukowiec – poprowadzi również warsztaty pt. "Artificial intelligence, big data and machine learning". Więcej informacji