Wielka Gala Jubileuszowa 85-lecia Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach [relacja]

11 stycznia w Operze Śląskiej w ramach obchodów Święta Uczelni odbyła się Wielka Gala Jubileuszowa 85-lecia Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Podczas wydarzenia wręczone zostały statuetki laureatom Plebiscytu Mistrzów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Nie zabrakło występów w wykonaniu artystów Opery Śląskiej, a całość zakończył uroczysty bankiet.

Gości zgromadzonych w Operze przywitał Adam Giza, który miał przyjemność poprowadzić całe wydarzenie. Dziennikarz na początku przedstawił krótką historię uczelni, której towarzyszyła prezentacja multimedialna.

Uroczystego otwarcia Wielkiej Gali Jubileuszowej dokonała JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak, która następnie otrzymała liczne gratulacje od zgromadzonych gości. Życzenia na ręce JM Rektor złożyli m.in.:

• Zbigniew Przedpełski – Radny Sejmiku Woj. Śląskiego przeczytał list w imieniu Marszałka Woj. Śląskiego Jakuba Chełstowskiego
  • Marcin Krupa - Prezydent Miasta Katowic
  • Mariusz Wołosz – Prezydent Miasta Bytom
  • Prof. dr hab. Ryszard Koziołek – JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
  • Prof. dr hab. Jan Wojtyła – Rektor Senior Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
  • Tomasz Zjawiony – Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej
  • Tadeusz Koczkowski – Prezes Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych (Pierścień Niepodległości)
  • Grzegorz Gajda – Redaktor Naczelny Dziennika Zachodniego

W trakcie wydarzenia JM Rektor Celina M. Olszak została uhonorowana Pierścieniem Niepodległości - prestiżową nagrodą honorująca osoby zasłużone dla bezpieczeństwa kraju, wnoszące istotny wkład dla dobra publicznego, rozwoju gospodarki oraz wizerunku Ojczyzny. Uroczystego wręczenia dokonali Tadeusz Koczkowski – Prezes Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych oraz Beata Drzazga – Prezes BetaMed S.A.

Następnie JM Rektor wręczyła statuetki Mistrzów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, które otrzymali:

• Mistrz Pióra: dr Agnieszka Put
  • Mistrz Słowa: prof. dr hab. Wojciech Dyduch
  • Mistrz Życzliwości: Aleksandra Żelaźnicka
  • Mistrz Sztuki: prof. dr hab. Tadeusz Trzaskalik
  • Mistrz Stylu: prof. dr hab. Sławomir Smyczek
  • Mistrz Sportu: Karolina Borys
  • Mistrz Humoru: dr Krzysztof Niestrój, prof. UE

Więcej informacji

Jak na Mistrza Sztuki przystało, po odebraniu statuetki prof. dr hab. Tadeusz Trzaskalik uświetnił wydarzenie krótkim występem artystycznym związanym z ukazaniem się nowej płyty z cyklu Akademia Klasyczna. Więcej informacji

Wielka Gala Jubileuszowa 85-lecia Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

Po godz. 19:00 rozpoczął się występ operowo-operetkowy w wykonaniu solistów, chóru, baletu i orkiestry Opery Śląskiej w Bytomiu. Wystapili: Anna Borucka, Gabriela Gołaszewska, Maciej Komandera, Ewelina Szybilska, Stanisław Kuflyuk, Adam Sobierajski, Dominik Sutowicz, Zbigniew Wunsch, Soliści, Chór, Balet i Orkiestra pod dyrekcją Tadeusza Kozłowskiego.

Ostatnim punktem wydarzenia był uroczysty bankiet odbywający się w sali koncertowej im. Adama Didura, podczas którego miała miejsce niespodzianka - piosenka "Dziś prawdziwych uczelni już nie ma" w wykonaniu Edyty Listek (Biuro Rozwoju Kadr). Tekst piosenki przygotował dr hab. Robert Wolny, prof. UE.

Wydarzenie zorganizowane zostało we współpracy z Operą Śląską w Bytomiu w ramach obchodów Święta Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach