Jubileusz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

Wraz z uroczystą Inauguracją roku akademickiego 2021/2022 Uniwersytet rozpoczął obchody Jubileuszu 85-lecia Uczelni pod hasłem "Siła w jedności" czyli MY RAZEM, podkreślając tym samym, że nasza siła i wartość tkwią w sile zespołów, dialogu, doświadczeniu, umiejętnościach każdego z nas oraz w społecznej odpowiedzialności. Punktem kulminacyjnym uroczystości było obchodzone 11 stycznia Święto Alma Mater. Podczas obchodów Uniwersytet celebruje rocznicę powstania Uczelni, a także podkreśla, jak ważną rolę pełnią członkowie wspólnoty akademickiej.

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach powstał w grudniu 1936 r. 11 stycznia 1937 r. odbyła się pierwsza inauguracja roku akademickiego - kilkudziesięciu studentów rozpoczęło naukę na Wydziale Organizacji Przemysłowej. Nasza Alma Mater jest jedną z najstarszych uczelni na Górnym Śląsku, jest także jedną z pięciu państwowych uczelni ekonomicznych w kraju i największą uczelnią w regionie kształcącą w zakresie nauk społeczno-ekonomicznych.

Jak podkreśla JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak nawiązując do hasła przewodniego Jubileuszu "Siła w jedności":

Tak jak w 1936 roku, jedność i konsekwencja w działaniu naszych pionierów, doprowadziły do powstania uczelni i zainaugurowania 11 stycznia 1937 roku pierwszego roku akademickiego, tak dzisiaj poprzez współpracę, kreatywność i ponadprzeciętność, mamy szansę wpisać naszą uczelnię, na trwałe, w nurt nowoczesności i prestiżu. Wierzę, że Ty i Ja, czyli MY RAZEM, zdołamy wspólnie zrealizować marzenia.

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym materiałem podsumowującym Jubileusz dostępnym pod adresem.

Harmonogram obchodów

DataPlanowane wydarzenieMiejsce
5.10.2021Inauguracja roku akademickiego 2021/2022Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Aula im. dr. Józefa Lisaka
16.11.2021Operetka „Zemsta nietoperza” (gościnnie Opera Śląska z Bytomia)Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego w Katowicach
28.11.2021Giacomo Puccini „Tosca” - Opera w 3 aktachOpera Śląska w Bytomiu
12.12.2021Koncert Jubileuszowy Chóru Uniwersytetu Ekonomicznego w KatowicachKościół św. Józefa w Chorzowie
11.01.2022Święto UczelniUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Aula im. dr. Józefa Lisaka
Opera Śląska w Bytomiu
26.01.2022Koncert Noworoczny Zespołu Pieśni i Tańca "Silesianie"Pałac Młodzieży w Katowicach
marzec/kwiecień 2022Spektakl teatralnyTeatr Rozrywki w Chorzowie
maj/czerwiec 2022Odsłonięcie muraluKampus Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
wrzesień 2022Zjazd Absolwentów

Więcej informacji na stronie jubileuszowej: www.ue.katowice.pl/jubileusz