Przejdź do menu Przejdź do treści

Rekrutacja na rok akademicki 2024/2025

3 czerwca br. o 12:00 rozpoczęła się rejestracja na studia stacjonarne i niestacjonarne I oraz II stopnia. Zapoznaj się z ofertą Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i już teraz załóż konto w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów!

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach to idealne miejsce dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją drogę z uczelnią wyższą, ale także dla tych, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje na studiach II stopnia.

Dlatego, jeśli chcesz postawić pierwszy lub kolejny krok w kierunku satysfakcjonującej pracy, nowej pasji, a także wieloletnich przyjaźni - koniecznie sprawdź listę kierunków na studiach stacjonarnych I i II stopnia oraz niestacjonarnych I i II stopnia, a następnie zarejestruj się na jeden główny i dwa alternatywne kierunki studiów.

 

Główne atuty UE Katowice 

 • prestiżowy dyplom renomowanej uczelni publicznej,
 • gwarancja miejsca na studiach dla laureatów olimpiad na szczeblu centralnym,
 • program tutoringu akademickiego dla najzdolniejszych maturzystów,
 • stypendium naukowe Rektora dla studentów za wysoką średnią,
 • wykwalifikowana kadra i ciekawe kierunki o profilu akademickim lub praktycznym,
 • możliwość rozwijania pasji (koła naukowe, organizacje studenckie, sport),
 • stypendia na studia i praktyki zagraniczne np. Erasmus+ na ponad 500 partnerskich uczelniach/firmach na całym świecie,
 • rozbudowana infrastruktura (nowoczesne biblioteki, sale multimedialne, basen, sale gimnastyczne, siłownia, bezpłatny parking),
 • nauka 2 języków obcych na poziomie biznesowym (studia pierwszego i drugiego stopnia na kierunkach prowadzonych w języku angielskim).
 • strefy wypoczynku, darmowe parkingi i Wi-Fi,
 • uczelniane konto Google bez limitu danych,
 • powrót do nauczania stacjonarnego, 
 • kontakt z uczelnią w mediach społecznościowych.

Sprawdź, dlaczego nasi studenci wybrali UE Katowice!

Nowe kierunki w roku akademickim 2024/2025

Analityk Finansowy 2.0 to unikatowy, nowoczesny kierunek studiów odpowiadający na zapotrzebowanie otoczenia gospodarczego. Analityk Finansowy 2.0 łączy wiedzę o zjawiskach finansowych zachodzących w przedsiębiorstwach i instytucjach finansowych z umiejętnościami analitycznymi, ze szczególnym uwzględnieniem ich wsparcia poprzez zastosowanie nowoczesnych narzędzi informatycznych.

Więcej informacji nt. kierunku studiów

Prawo w zarządzaniu to nowy, interdyscyplinarny kierunek studiów, dla osób które są zainteresowane zdobyciem wiedzy z zakresu zarządzania i prawa. To odpowiedź na zapotrzebowanie lokalnego i regionalnego rynku pracy. Tworzymy w ramach tego kierunku biznesowo-zorientowane programy kształcenia. Realizacja zajęć dydaktycznych przez nauczycieli akademickich będących jednocześnie praktykami/ekspertami (radcami prawnymi, doradcami prawnymi, praktykami biznesu) zapewni praktyczny wymiar kształcenia i zdobycie pożądanych na rynku pracy praktycznych umiejętności.

Więcej informacji nt. kierunku studiów

Kierunek Rachunkowość i Controlling oferowany jest przede wszystkim dla osób zainteresowanych rachunkowością oraz problemami integrowania rachunkowości z systemem controllingu. Zapewnia on profesjonalną wiedzę w zakresie tworzonych informacji finansowych w systemie rachunkowości finansowej i integracji rachunkowości z controllingiem, zwłaszcza pozyskiwanie, przetwarzanie i prezentowanie informacji w nowoczesnych środowiskach informatycznych, co otwiera możliwości pracy w różnych zawodach.

Więcej informacji nt. kierunku studiów

Kierunek Rewizja finansowa stanowi atrakcyjną i unikatową w skali regionu ofertę, odróżniającą się od innych kierunków kształcenia na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych drugiego stopnia. Program kształcenia jest w pełni zgodny z zakresem merytorycznym egzaminów z wiedzy, ustalonych w regulacjach Krajowej Rady Biegłych Rewidentów, wymaganych w postępowaniu kwalifikacyjnym na biegłego rewidenta. 5-semestralny cykl kształcenia gwarantuje możliwość realizacji szerokiego zakresu tematycznego zajęć z zakresu rachunkowości, rewizji finansowej, podatków i prawa gospodarczego.

Więcej informacji nt. kierunku studiów

Kierunek Zarządzanie Publiczne to odpowiedź na potrzeby współczesnego rynku pracy i konieczność kształcenia nowoczesnych kadr jako odpowiedzi na dynamiczne zmiany, które zachodzą we współczesnym świecie i uznanie za prawdziwe stwierdzenia, że państwo i jego demokratyczny aparat sprawowania władzy coraz częściej sięga do metod i narzędzi zarządzania typowych dla sektora rynkowego po to, aby je wykorzystać w procesie racjonalnego podejmowania decyzji w sektorze publicznym i społecznym.

Więcej informacji nt. kierunku studiów

Oferta studiów UE Katowice

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach:

Studiuj po angielsku na UE Katowice

Chcesz pracować w międzynarodowej korporacji? Wiesz, jak ważne są umiejętności językowe, a zwłaszcza płynne posługiwanie się pojęciami związanymi z biznesem? A może planujesz założyć e-biznes?

Sprawdź koniecznie ofertę UE Katowice w języku angielskim!

W trakcie studiów zdobędziesz nie tylko wiedzę i umiejętności z zakresu wybranego kierunku, ale również rozwiniesz swój angielski, co umocni Twoją pozycję na rynku pracy. Czeka na Ciebie ambitna i wymagająca oferta studiów, międzynarodowe kontakty i projekty.

Studiuj, pracuj, zarabiaj!

Dla osób aktywnych, które nie mają czasu na zajęcia 5 dni w tygodniu polecamy nasze studia niestacjonarne (zaoczne). Wachlarz kierunków i specjalności pozwoli każdemu odnaleźć coś dla siebie, a dogodne terminy zajęć zoptymalizują proces zdobywania wykształcenia. To idealna oferta dla tych, którym zależy na równoczesnym studiowaniu i rozwijaniu kariery zawodowej.

Więcej informacji znajdziesz na portalu studiuj, pracuj, zarabiaj.

Harmonogram rekrutacji na rok akademicki 2024/2025:

Ważne informacje

 1. Przy dokonywaniu opłat rekrutacyjnych polecamy korzystanie z opcji "szybkich płatności". Dzięki temu informacja o wpływie opłaty pojawi się na internetowym koncie kandydata natychmiast. W przypadku tradycyjnego przelewu może to zająć nawet do 3 dni roboczych.   
 2. Kandydaci na studia niestacjonarne, którzy zarejestrują się i złożą dokumenty w pierwszej turze rekrutacji mogą otrzymać zniżkę za szybką decyzję w wysokości 300 zł.
 3. Absolwenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach mogą otrzymać zniżkę 20% na czesne w pierwszym semestrze, dotyczy studiów niestacjonarnych i stacjonarnych anglojęzycznych, poza MERCURI i Magellan. W kolejnych semestrach upust 20% czesnego może zostać utrzymany pod warunkiem uzyskania przez studenta w każdym kolejnym semestrze średniej ocen nie niższej niż 4,5.

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach to dobry adres!

Zobacz także

 • Zasady rekrutacji
 • Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca