Finał TransTracking MVP

24 lutego w murach naszej Uczelni odbył się finał konkursu poświęconego zwiększeniu bezpieczeństwa w transporcie drogowym w Europie – TransTracking MVP.

W dniu 24 lutego w auli CNTI odbył się finał konkursu zorganizowanego przez firmę Logintrans z Wrocławia przy współudziale Katedry Logistyki Ekonomicznej (dr Piotr Hanus, dr Krzysztof Niestrój) oraz Katedry Transportu (mgr Grzegorz Krawczyk). Podczas finału dziewięć zespołów uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów prezentowało swoje pomysły mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa w transporcie drogowym z wykorzystaniem technologii mobilnych. Opracowywanie pomysłów trwało 3 miesiące, a zostało zapoczątkowane zajęciami warsztatowymi z firmą Logintrans w listopadzie 2016 roku.

W konkursie wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu, Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju, Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. K. Miarki w Żorach, Zespołu Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Żorach oraz studenci kierunków Logistyka i Logistyka inżynierska na naszym uniwersytecie. Prezentowane pomysły oceniali przedstawiciele firmy Logintrans: Pan Szymon Knychalski – Communication Director oraz Pani Karolina Szumilas – Product Marketing Manager.

Mamy przyjemność oznajmić, iż pierwsze miejsce w konkursie zajęły uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. K. Miarki w Żorach: Sabina Gliszczyńska, Julia Krzekotowska oraz Dominika Wierzycka. Miejsca drugie i trzecie przypadły odpowiednio: zespołowi studentów UE Katowice w składzie: Aleksandra Breguła, Andrzej Hanusik, Michał Kaim, Anna Kulawik, Julia Senkała, Anna Woźnica, oraz uczniom z Zespołu Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Żorach: Natalii Boryś, Jackowi Delongowi, Aleksandrze Glücklich, Pawłowi Koziełowi, Dominice Szulik oraz Pawłowi Śniegoniowi.

Serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom konkursu, a firmie Logintrans bardzo dziękujemy za inicjatywę i współorganizację konkursu oraz ufundowane nagrody. Pragniemy także podziękować opiekunom uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych, Paniom: Joannie Krupie, Marcie Maderze oraz Agnieszce Domałecznej za przygotowanie merytoryczne podopiecznych oraz uczestnictwo w finale.