Sukces naszych studentów w Budapeszcie

W dniach od 15 do 21 stycznia br. studenci kierunku International Business na Wydziale Zarządzania, pod opieką prof. Justyny Matysiewicz i prof. Sławomira Smyczka, wraz z przedstawicielami z uczelni z Holandii (Avans University of Applied Science), Francji (IUT de Quimper), Niemiec (University of Kassel) oraz Węgier (Budapest Business School), brali udział w międzynarodowej grze biznesowej Markstrat. Z Budapesztu wrócili ze złotym, srebrnym i brązowym medalem.

Studenci reprezentujący naszą uczelnię zostali wyłonieni w drodze postępowania kwalifikacyjnego, a następnie przeszkoleni z zasad, reguł i przebiegu gry symulacyjnej przez członków Koła Naukowego AwareNet Club, pełniących funkcję międzynarodowych tutorów Markstrat.

W trakcie Markstrat uczestnicy pracowali w międzynarodowych grupach podzielonych na trzy branże. Dzięki symulacjom komputerowym mogli zdobyć praktyczną wiedzę dotyczącą podejmowania strategicznych decyzji marketingowych dla firm działających w warunkach globalnej konkurencji. O sukcesie grupy decydował zarówno wynik finansowy i udziały w rynku, jak również osiągnięte cele marketingowe. Opiekunowie naukowi oceniali także zdolności dzielenia się wiedzą i pomysłami z innymi uczestnikami Markstrat, umiejętności pracy w grupie wielokulturowej oraz prezentowania osiągniętych wyników.

Intensywny tydzień pracy był wartościowym doświadczeniem na arenie międzynarodowej dla każdego z uczestników. Duże zaangażowanie, rzetelna praca i wysiłek naszych studentów zaowocowały natomiast sukcesem i zdobyciem w poszczególnych branżach:

• złotego medalu przez Ewę Kinasz, Joannę Kucię, Magdalenę Rudawską, Michała Wróbla i Jakuba Wolnego,
  • srebrnego medalu przez Natalię Lot i Mariannę Machę,
  • brązowego medalu przez Agnieszkę Kocot, Pawła Adamczyka, Dawida Fuchsa, Wojciecha Gologa i Patryka Pallacha.

Wszystkim studentom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, w szczególności w realiach prawdziwego rynku!

Organizatorem projektu Markstrat był Budapest Business School.