Sukces Studentów na International Innovation Week

W dniach od 23 do 27 maja br. 4 studentów reprezentujących Koło Naukowe Awarenet Club Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach pod opieką naukową mgr Marty Grybś-Kabocik z Katedry Badań Konsumpcji, wraz z przedstawicielami z sześciu innych europejskich uczelni wzięło udział w International Innovation Week w holenderskim Hertogenbosch. Organizatorem tego międzynarodowego wydarzenia był Avans Hogeschool.

Nasz zespół w składzie: Anna Rasiewicz, Oskar Bieroń, Jakub Dumnicki oraz Jakub Wolny wykazał się dużą aktywnością oraz inicjatywą w podejmowaniu nowatorskich rozwiązań biznesowych, za co został wyróżniony. Współpraca zespołowa wraz ze studentami z innych krajów był znakomitą okazją do zdobycia międzynarodowego doświadczenia podczas pracy na modelu Canvas oraz wykonywania praktycznych zadań. Studenci mieli możliwość również sprawdzenia swoich umiejętności w czasie budowania innowacyjnych rozwiązań dla przedsiębiorstw.

Projekty i pomysły były oceniane przez zarząd holenderskich linii lotniczych KLM, który pierwsze miejsce za najbardziej innowacyjny projekt przyznał zespołowi Jakuba Dumnickiego. Zarząd firmy KLM docenił również sposób prezentacji Jakuba Wolnego, za co dostał on specjalne wyróżnienie.

Tygodniowy projekt był ukierunkowany na pracę warsztatową z zakresu wdrażania innowacji dla dużych firm. Na każdym etapie pracy czuwała wybitna kadra akademicka. Każdy z uczestników pracował w międzynarodowym zespole i miał okazję wziąć udział we wszystkich etapach procesu tworzenia pomysłu, od budowania konceptu, formułowania pomysłu aż do finalnej prezentacji przed jury.

"Do tego nie da się przygotować - to trzeba przeżyć dając z siebie wszystko" tak podsumował cały tydzień pracy Jakub Wolny, student kierunku International Business.

Dzielenie się wiedzą i pomysłami odegrało kluczową rolę podczas wymiany doświadczeń oraz nawiązywaniu kontaktów. Taki intensywny tydzień pracy podparty certyfikatem uczestnictwa stał się wartościowym doświadczeniem na arenie międzynarodowej dla każdego z reprezentantów.

Wszystkim studentom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, w szczególności w realiach prawdziwego globalnego rynku!