III Dzień Internacjonalizacji

W dniu 1 czerwca br. w Auli im. Profesora Zbigniewa Messnera w CNTI odbył się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach Dzień Internacjonalizacji.

Głównym celem Dnia Internacjonalizacji było przekazanie społeczności akademickiej najnowszych informacji na temat możliwości finansowania badań naukowych oraz innych przedsięwzięć w kraju i za granicą, ofert stypendialnych i grantów.

W trakcie Dnia Internacjonalizacji była możliwość wzięcia udziału w prezentacjach:

• przedstawicieli instytucji i organizacji przyznających środki finansowe na działalność naukowo-badawczą,
  • instytucji oferujących doradztwo i pomoc w zakresie przygotowania aplikacji na projekty naukowo-badawcze współfinansowane ze środków zewnętrznych,
  • naukowców z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach realizujących tego typu projekty (przedstawienie dobrych praktyk aplikowania o zewnętrzne środki finansowe).

Dodatkowo można było uzyskać szczegółowe informacje na wybrane tematy przy stoiskach informacyjnych towarzyszących wydarzeniu.

Wydarzenie miało charakter otwarty, z uwagi na co uczestniczyli w nim również zainteresowani tematyką pracownicy zewnętrznych jednostek naukowo-badawczych oraz firm. Liczymy, że Dzień Internacjonalizacji jako platforma wymiany informacji i doświadczeń środowisk akademickich oraz biznesu stanie się inkubatorem nowych projektów.

W programie Dnia Internacjonalizacji przewidziano także wręczenie wyróżnień za szczególny wkład w umiędzynarodowienie Uczelni - InterStar 2017. Wyróżnienia z rąk Prorektora ds. Edukacji i Internacjonalizacji prof. dr hab. Sławomira Smyczka otrzymały dwie osoby dr Aleksandra Nocoń z Katedry Bankowości i Rynków Finansowych oraz mgr Marta Grybś-Kabocik z Katedry Badań Konsumpcji. Czytaj więcej

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

Szczegółowe informacje nt. Dnia Internacjonalizacji oraz prezentacje prelegentów dostępne są pod adresem: www.ue.katowice.pl/eventy/dzien-internacjonalizacji.