Nasza Pani Doktor wśród najbardziej wpływowych kobiet

Dr Maria Buszman-Witańska z Katedry Dziennikarstwa Ekonomicznego i Nowych Mediów na Wydziale Informatyki i Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach jest jedną z 50 najbardziej wpływowych kobiet województwa śląskiego.

"50 najbardziej wpływowych kobiet województwa śląskiego" to plebiscyt Dziennika Zachodniego, w którym społeczność wybierała kandydatki wyróżniające się działalnością dla regionu, talentem, przedsiębiorczością, a także troską o sprawy społeczne.

Dr Maria Buszman-Witańska jest wykładowcą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, kierownikiem studiów podyplomowych "Public relations – nowoczesna komunikacja w praktyce", a także pełnomocnikiem Dziekana Wydziału Informatyki i Komunikacji ds. studiów podyplomowych i szkoleń. Od kilkunastu lat zajmuje się doradztwem i szkoleniami, przygotowuje analizy i badania oraz strategie w zakresie rozwoju, promocji i komunikacji osób i organizacji. Zarządzała i zrealizowała wiele ważnych przedsięwzięć dla regionu. Przy projektach strategicznych na rzecz poprawy komunikacji współpracowała m.in. z ministerstwami, kuratoriami, urzędami marszałkowskimi czy starostwami powiatowymi i urzędami miasta.

Pani Doktor jest działaczką społeczną, a także aktywną członkinią: Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej oraz Akademii Ekspertów PR. Pełni funkcję prezes Lions. Strategic & Communication Advisory. Jest jurorką w konkursie Złote Spinacze. Współorganizowała Kongres Kobiet Województwa Śląskiego i ambasadorką ds. PR Fundacji Ladies Business Class. W 2013 roku została odznaczona przez Medalem Komisji Edukacji Narodowej, jest laureatką prestiżowej nagrody "PRoton" 2015. W styczniu 2016 roku została uznana przez studentów naszej Uczelni najlepszym prowadzącym, otrzymując "Złote pióro" w kategorii praktyk.

W tegorocznym plebiscycie "50 najbardziej wpływowych kobiet województwa śląskiego" otrzymując 2510 głosów znalazła się na 35 miejscu rankingu. W piątek 8 kwietnia w Filharmonii Śląskiej odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody laureatkom.

Naszej Pani Doktor serdecznie gratulujemy!

Nasza Pani Doktor wśród najbardziej wpływowych kobiet

Fot. Arkadiusz Gola, na zdjęciu od lewej: Maria Buszman-Witańska, Alina Bednarz, Maria Zawała

Okładka specjalnego wydania Dziennika Zachodniego