Podpisanie porozumienia z Dąbrową Górniczą

W dniu 17 marca br. odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Gminą Dąbrowa Górnicza, a Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach.

O godzinie 11:45 w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych podpisano dokument, który ma być prawnym usankcjonowaniem dotychczasowej współpracy Gminy Dąbrowa Górnicza oraz naszej Uczelni. Podpisanie porozumienia poprzedzało obchody Jubileuszu 150 urodzin prof. Karola Adamieckiego.

Prezydent miasta Dąbrowa Górnicza Pan Zbigniew Podraza, podkreślił, iż nawiązanie porozumienia z Uczelnią jest ważnym wydarzeniem, zarówno ze względu na prof. Karola Adamieckiego, który urodził się w Dąbrowie Górniczej, jak i ogół postanowień porozumienia, które Miasto i Uczelnia mają zamiar realizować.

JM Rektor prof. zw. dr hab. Leszek Żabiński, który reprezentował stronę Uczelni zauważył, że Uniwersytet i Miasto Dąbrowa Górnicza od wielu lat współpracowały ze sobą. Pan Rektor wyraził ponadto zadowolenie z możliwości zawarcia oficjalnego porozumienia, które umożliwi organizację wielu wspólnych przedsięwzięć z udziałem obu stron.

Oprócz Pana Prezydenta Dąbrowę Górniczą reprezentowali zaproszeni goście:

• Agnieszka Pasternak – Przewodnicząca Rady Miasta,
  • Janina Bronikowska-Radosz – Skarbnik Miasta,
  • Arkadiusz Rybak – Dyrektor Muzeum Miejskiego "Sztygarka",
  • dr hab. Andrzej Wójcik – Zastępca Dyrektora Muzeum Miejskiego "Sztygarka".

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.