Relacja z Biegu Bohaterów

20 marca 2016 r. odbył się pierwszy w historii Bieg Bohaterów, który zainicjowała Organizacja Studencka PANERUOPA Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Ten wyjątkowy dzień będący ostatnim dniem kalendarzowej zimy zebrał na Dolinie Trzech Stawów 200 biegaczy, którzy wraz ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi przyszli wesprzeć Hospicjum Cordis – bo takie było główne założenie tego przedsięwzięcia. Warto podkreślić, iż cały dochód z inicjatywy został przeznaczony właśnie na nasze katowickie Hospicjum!

W biurze zawodów można było zameldować się już od 8:00. Wolontariusze od samego rana przygotowywali się na ten wielki dzień, aby móc sprawnie pomóc każdemu zainteresowanemu. Co prawda główny bieg ruszył dopiero o godzinie 12:00, natomiast już o 10:00 najmłodsi mogli się ze sobą zmierzyć na krótkim, 200-metrowym dystansie. To było prawdziwe starcie młodych tytanów!

Po tym przyjemnym akcencie byliśmy już o krok od punktu kulminacyjnego imprezy. Na specjalnie przygotowaną trasę równo o 12:00 ruszyło 200 osób przebranych za bohaterów z filmów rysunkowych I komiksów! Pojawił się Batman, Spiderman i Superman, a także... Święty Mikołaj! Jak widać, pojęcie superbohatera jest bardzo szerokie!

Jedną z głównych atrakcji był fakt, że Piotr Kupicha wkupił się w tłum i pobiegł wraz z wszystkimi zapisanymi wcześniej osobami. Był to bardzo miły akcent tym bardziej, że sylwetka Pana Piotra towarzyszyła Biegowi Bohaterów od samego początku. Zgodził się on bowiem zostać ambasadorem tego wydarzenia!

Godzina 12:50 – ostatnie osoby mijają linię mety i pierwszy w historii Bieg Bohaterów został zakończony! Nie obyło się oczywiście bez nagród dla najszybszych osób. Wydarzenie zebrało osoby z naprawdę potężną mocą. Tego dnia największym bohaterem okazał się być Mateusz Jacykowski, który pomimo wcześniejszej walki z chorobą nowotworową pokazał, że się da! Pomimo protezy nogi, która pomaga mu w codziennym życiu, postanowił, że nic nie przeszkodzi mu w bieganiu! Więc wielki szacunek dla tego chłopaka! Został on obdarowany nagrodą specjalną, którą okazała się być koszulka z podpisami zawodników Ruchu Chorzów wraz z albumami upamiętniającymi sportowe wydarzenia ostatnich lat.

Do zobaczenia już za rok, na kolejnej edycji Biegu Bohaterów! Mamy nadzieję, że będziecie tam z nami!