Relacja z II Kongresu Uniwersytetów Trzeciego Wieku

Przedstawiciele naszego - młodego jeszcze UETW wzięli udział w II Kongresie Uniwersytetów Trzeciego Wieku, który odbył się 30 marca br. w Warszawie w Teatrze Wielkim.

Gości uroczyście powitali: Krystyna Lewkowicz, Prezes Fundacji "Ogólnopolskie Porozumienie UTW" i Michał Szczerba, Przewodniczący Sejmowej Komisji Polityki Senioralnej. Oficjalnego otwarcia II Kongresu UTW dokonała Anna Komorowska, Pierwsza Dama RP. W programie zaplanowano również wystąpienie gości honorowych: Bronisława Komorowskiego, Prezydenta RP oraz Ewy Kopacz, Prezes Rady Ministrów.

Prezydent odznaczył osoby zasłużone dla rozwoju UTW. Przyznano także tytuły i dyplomy laureatom konkursu "Wielka Osobowość Uniwersytetów Trzeciego Wieku".

W czasie Kongresu wręczono również nagrody laureatom Konkursu Srebrnej Gospodarki "Przyjaźni Seniorom". Prof. dr hab. Henryk Bieniok z Katedry Przedsiębiorczości i Zarządzania Innowacyjnego otrzymał statuetkę - Specjalne Wyróżnienie za swoją ostatnią książkę pt. "Wielka księga zdrowia. Naturalna profilaktyka i samoleczenie chorób cywilizacyjnych. Zarządzaj własnym zdrowiem".

W drugiej części uroczystości goście wzięli udział Panelu Dyskusyjnym pt. "Dokonania i nowe wyzwania ruchu Uniwersytetów Trzeciego Wieku" oraz wysłuchali recitalu Ireny Santor.

Uniwersytet Ekonomiczny Trzeciego Wieku działający na UE w Katowicach reprezentowały: Urszula Klemczak-Maciąg oraz Katarzyna Franke.

Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie: www.prezydent.pl