Rachunkowość podatkowa. Zbiór zadań (podręcznik)

Zbiór zadań stanowi pomoc dydaktyczną w nauczaniu i studiowaniu rachunkowości podatkowej. Jego treść została dostosowana do zakresu wykładu Rachunkowość podatkowa, znajdującego się w programie studiów drugiego stopnia na kierunku Finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Zbiór przeznaczony jest dla studentów kontynuujących naukę rachunkowości, którzy znają zagadnienia z zakresu rachunkowości finansowej i sprawozdawczości finansowej oraz podatków, a także słuchaczy studiów podyplomowych, studiów doktoranckich oraz uczestników szkoleń z zakresu rachunkowości i podatków. Zbiór zadań został podzielony na pięć rozdziałów obejmujących następujące zagadnienia:
– relacje między kosztami i przychodami księgowymi i podatkowymi,
– ustalenie dochodu do opodatkowania oraz podatku dochodowego bieżącego i jego ewidencja,
– ustalenie i ewidencja odroczonego podatku dochodowego,
– ustalenie i ewidencja podatku od towarów i usług,
– ustalenie i ewidencja podatków: od nieruchomości, akcyzowego i podatku od czynności cywilnoprawnych.

Autorzy Iwona Kumor, Anna Kuzior, Lucyna Poniatowska, Małgorzata Rówińska-Král’
ISBN 978-83-7875-695-8