Języki specjalistyczne w badaniach i praktyce

Profesjonalizm i specjalizacja, tak wysoko cenione na globalnym rynku pracy i nauki, obejmują nie tylko fachową wiedzę, kwalifikacje i doświadczenie, ale również umiejętność kompetentnego i precyzyjnego komunikowania się w kontekście danej branży na arenie międzynarodowej. Znajomość języka specjalistycznego jest zatem jednym z kluczowych wyznaczników konkurencyjności w świecie szeroko pojętego biznesu  i nauki. Tak znacząca rola języków specjalistycznych we współczesnej komunikacji determinuje ich pozycję w badaniach językoznawczych i praktyce.

W imieniu Międzywydziałowego Centrum Języków ObcychUniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w I KonferencjiJęzyki specjalistyczne w badaniach i praktyce. Pragniemy stworzyć przestrzeń dla dyskusji o roli badań nad językiem specjalistycznym oraz zaoferować możliwość dzielenia się doświadczeniami z zakresu jego nauczania.

Spotkajmy się w Katowicach!