Uniwersytet odpowiedzialny społecznie

Organizacja WWF Polska nadesłała podziękowania dla naszej Uczelni. Już drugi rok z rzędu włączyliśmy się w akcję Godzina dla Ziemi WWF. Wieczorem 19 marca o godz. 20:30 miliony ludzi, instytucji i miast na całym świecie na symboliczną godzinę zgasiło światło, aby dać wyraz troski o przyszłość naszej planety.

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF była poświęcona niezwykłemu gatunkowi, jakim jest wilk i odbyła się pod hasłem "Godzina dla wilka. Bądź głosem tych, którzy go nie mają". Dzięki uczestnictwu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, grono odbiorców akcji powiększyło się, a rok 2016 stał się rekordowy pod względem liczby miast i obiektów wspierających tę akcję.

Zobacz podziękowanie dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

Organizatorzy mają nadzieję, że udział w tej największej na świecie akcji ekologicznej będzie impulsem do wprowadzania korzystnych zmian oraz motywowania do nich innych, a także propagowania postaw proekologicznych.

Więcej na temat akcji na: www.godzinadlaziemi.pl

To nie pierwsza akcja Uniwersytetu o charakterze prospołecznym czy też ekologicznym. W 2014 roku wzięliśmy udział w akcji "Granat na Raka" profilaktyki raka szyjki macicy w ramach Akademickiej Koalicji na Rzecz Walki z RSM. W 2015 roku wsparliśmy ogólnoświatową akcję profilaktyki raka jąder i prostaty w ramach inicjatywy Movember Polska oraz utworzyliśmy ścieżkę drzew polskich, pełniącą funkcje dydaktyczne i ekologiczne – UniEKO. Działalność ta jest elementem społecznej odpowiedzialności, wpisanym w Misję Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, który angażuje się w sprawy ważne dla gospodarki i społeczeństwa – w tym środowiska – poczynając od macierzystego regionu.