Elementy matematyki dla studentów ekonomii i zarządzania. Decyzje

Podręcznik jest przeznaczony dla studentów kierunków ekonomicznych (i nie tylko) jako uzupełnienie treści prezentowanych na wykładach i ćwiczeniach z matematyki. Głównym celem autorów jest przedstawienie wybranych przykładów zastosowania metod ilościowych do rozwiązywania problemów decyzyjnych z dziedziny ekonomii i zarządzania. Praca składa się z jedenastu rozdziałów. W każdym z nich opisano teoretyczne podstawy omawianych metod ilościowych, mających zastosowanie w rozwiązaniu określonych problemów decyzyjnych. Autorzy starali się także graficznie zaprezentować otrzymane rozwiązania. Stosownie do poruszanych zagadnień, jeżeli tylko było to możliwe, na końcu każdego rozdziału zamieszczono zadania do samodzielnego rozwiązania dla zainteresowanego czytelnika.

Redakcja naukowaJerzy Mika, Adrianna Mastalerz-Kodzis
ISBN978-83-7875-314-8