KN CityInSight zgłębia tajemnice Bibliotece Śląskiej

Zielone dachy i innowacje techniczne Biblioteki Śląskiej

W dniu 19 kwietnia, studenci Koła Naukowego CityInSight mieli niepowtarzalną okazję wnikliwie przyjrzeć się najnowszym wyzwaniom technicznym stojącym przed majestatycznym budynkiem Biblioteki Śląskiej. Dzięki życzliwości Biblioteki, Rafał Jaruga (kierownik Działu Administracyjno-Technicznego) zaprowadził ich w głąb projektów i planów bibliotecznej fortecy.

Poprzez obszerną prezentację oraz zdjęcia z etapów budowy, studenci mieli okazję zagłębić się w historię rozwoju obiektu oraz śledzić ewolucję innowacyjnych rozwiązań, które w owym czasie były wyjątkowo zaawansowane. Nie zabrakło również dyskusji na temat współczesnych wyzwań oraz koniecznych modernizacji, ze szczególnym naciskiem na zapewnienie odpowiedniej hydroizolacji oraz doświetlenia wnętrz.

Po fascynującej prelekcji, studenci zostali zaprowadzeni w podróż po tajemniczych zakamarkach budynku, których zwykle nie mają okazji zobaczyć zwyczajni czytelnicy. Nie obyło się również bez zewnętrznego przyjrzenia się omawianym tzw. „zielonym dachom”, aby w pełni zrozumieć ich wpływ na otaczające środowisko.

Serdeczne podziękowania kierujemy również w stronę Pani Moniki Wieczorek (kierownika Działu Promocji), bez której to wydarzenie nie byłoby możliwe.

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd