Przejdź do menu Przejdź do treści

Polityka domen i aliasów

Po wprowadzeniu nowego serwisu www uczelni, zdecydowaliśmy się na ujednolicenie adresów stron www działających w obrębie systemy zarządzania treścią TYPO3.

Ogromna mnogość subdomen, którą do tej pory charakteryzowała się nasza strona www, negatywnie wpływa na widoczność serwisu w sieci, rozproszenie prezentowanych informacji na różne subdomeny, może niekorzystnie wpływać na wyniki w różnego typu rankingach internetowych, między innymi Webometrics.

Do tej pory możliwym było tworzenie subdomen typu: www.english.ue.katowice.pl. Wraz z wprowadzeniem nowej polityki taka możliwość przestaje istnieć. Tym samym wszystkie strony podmiotów działających w obrębie systemu zarządzania treścią TYPO3 oraz na naszym serwerze prosi się o zmianę adresów swoich stron, na zgodne z Polityką Domen zawartą w tym dokumencie.

Powszechnie przyjętym kanonem projektowania drzewa katalogów, a co za tym idzie adresów URL, jest następujący układ adresu: www.ue.katowice.pl/nazwa, na przykład: www.ue.katowice.pl/kandydaci

Warto jeszcze raz zaznaczyć, że ww. zasady dotyczą wszystkich stron www podmiotów działających w ramach systemu zarządzania treścią TYPO3, a także tych działających na naszym serwerze.

Chęć zmiany subdomeny przykładowo www.azs.ue.katowice.pl na alias www.ue.katowice.pl/azs należy zgłosić w Centrum Informatycznym lub w Centrum Marketingu.

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca