Przejdź do menu Przejdź do treści

Sztuka

Rondo Sztuki

W samym sercu stolicy Górnego Śląska działa Rondo Sztuki - Galeria ASP w Katowicach. Odbywają się tu wystawy grafiki, designu, malarstwa, fotografii czy ilustracji, a także liczne spotkania z autorami. W ramach cyklu Rondo Muzyki na fanów czekają rozmaite koncerty.

www.rondosztuki.pl 

Ars Cameralis Silesiae Superioris

Jak co roku, w listopadzie, miasta Górnego Śląska zamieniają się w prawdziwe kulturalne centrum Polski, goszcząc kolejną edycję festiwalu Ars Cameralis. Festiwal stawia sobie za cel promocję śląskiej sztuki. Ta cykliczna impreza to szereg wystaw, koncertów, spektakli i spotkań literackich, przybliżających mieszkańcom Śląska i licznie przybywającym gościom to, co w sztuce najnowszej najciekawsze.

www.arscameralisfestiwal.pl 

Art Naif Festiwal

Sztuka dnia siódmego, sztuka niewinnego spojrzenia, sztuka naiwna - te nazwy opisują jedno zjawisko. Katowicki festiwal jest jedynym na skalę Europejską wydarzeniem, którego bohaterami są obrazy, rzeźby, przedmioty rzemiosła, często autorstwa chorych psychicznie, niepełnosprawnych umysłowo, a także dzieła stylizowane na takie.

www.artnaiffestiwal.pl 

Teatr Śląski

Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego w Katowicach jest największą sceną dramatyczną na Górnym Śląsku. Powstał w 1907 roku. Gości najlepszych aktorów i reżyserów polskiej sceny. Poza własnym repertuarem odgrywane są tu spektakle światowych twórców. W ostatnich latach przedstawiał swoje spektakle w wielu zakątkach Europy - od Moskwy i Ufy w Rosji, przez Lwów, Wilno po Brukselę, Sztokholm, Wiedeń i Paryż.

www.teatrslaski.art.pl 

Muzeum Śląskie

Powołane przez Sejm Śląski w 1929 roku muzeum do dziś prezentuje i konserwuje kulturę Śląska, wystawiając prace najbardziej znamienitych twórców regionu. Nowa siedziba muzeum powstająca właśnie na terenie byłej KWK Katowice w centrum miasta to największa inwestycja kulturalna w kraju.

www.muzeumslaskie.pl 

Dołącz do nas

Nasi partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3