Przejdź do menu Przejdź do treści

University Management Accounting Day 2023

AICPA & CIMA zaprasza wszystkich zainteresowanych rozwojem kariery w finansach i biznesie na kolejną edycję University Management Accounting Day, która odbędzie się 15 listopada o godz. 09:50 w Auli im. Z. Pawłowskiego, budynek B /II Piętro. Wydarzenie skierowane jest do studentów studiów licencjackich i magisterskich kierunków związanych z finansami i rachunkowością.

UMAD 2023 rozpocznie się od wykładu pt. „O krok przed innymi. Co da mi Kwalifikacja Profesjonalna CGMA?” z udziałem eksperta CIMA – Marcina Sebastianowicza.

Marcin Sebastianowicz ACMA, CGMA – Absolwent UE Katowice na kierunku Finanse i Rachunkowość z 2009 roku. Były przewodniczący Parlamentu Studenckiego UE Katowice w latach 2007/2008. Kwalifikację Profesjonalną CGMA i członkostwo CIMA uzyskał w 2021 roku. Przez ostatnie 12 lat pracował na różnych stanowiskach w obszarze finansów. Posiada doświadczenie w zakresie rachunkowości, analizie finansowej, jak również w zakresie zarządzania projektami, usprawnieniem oraz automatyzacją procesów. Obecnie zajmuje stanowisko Starszego Kierownika Finansowego ds. Łańcucha Dostaw w Pepsico – jednej z największych producentów i sprzedawców napojów oraz produktów spożywczych.

University Management Accounting Day to również okazja, aby dowiedzieć się więcej o Programie CGMA na Uczelni. Spotkanie informacyjne poprowadzi Paweł Rozen – Lead Manager, University Partnerships, AICPA & CIMA. Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, którzy ukończą w ramach Programu wszystkie wymagane przedmioty otrzymują zwolnienia z niektórych egzaminów CGMA, a po zdaniu zewnętrznego egzaminu końcowego mogą zdobyć dyplom CIMA na dwóch poziomach (Certyfikatu i Operacyjnym). Nie czekaj z decyzją – rekrutacja do Porgramu CGMA na Uczelni trwa do 19 listopada. Dowiedz się więcej na www.cimauczelnie.pl.

Podczas spotkania studenci będą mogli wziąć udział w CIMA Business Game, czyli grze biznesowej opartej na studium przypadku w formie quizu online.

Program:

09:50 – O krok przed innymi. Co da mi Kwalifikacja Profesjonalna CGMA? –  Marcin Sebastianowicz ACMA, CGMA

10:20  – Spotkanie informacyjne nt. Programu CGMA na Uczelni – Paweł Rozen – Lead Manager, University Partnerships, AICPA & CIMA

11:00 – CIMA Business Game

 

Association of International Certified Professional Accountants, reprezentujące AICPA & CIMA, działa na rzecz globalnej profesji finansowej w imieniu 698 000 członków i studentów American Institute of CPAs (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) ze 188 krajów i terytoriów. Jest światowym liderem w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarządczej.

Założony w 1919 r. The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej.

Specjaliści z dyplomem CIMA pracują w samym sercu biznesu. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami, nieustannie aktualizując swój program nauczania, dzięki czemu pozostaje pierwszym wyborem przy rekrutacji liderów biznesu z wykształceniem w dziedzinie finansów.

 

AICPA & CIMA zaprasza na inspirujące targi talentów CGMA NEXGEN

Studenci wchodzący na rynek pracy stoją przed wyzwaniem, jak wyróżnić się na tle innych kandydatów. Dlatego koniecznością staje się podnoszenie kompetencji także poza uczelnią oraz zdobywanie doświadczenia zawodowego jeszcze w trakcie studiów.

Jeżeli chcesz rozwijać swoją przyszłość w finansach i biznesie, jesteś maturzystką/maturzystą, właśnie rozpoczynasz studia lub studiujesz na kierunku związanym z finansami, to wydarzenie jest dla Ciebie!

Już 20 października AICPA & CIMA zaprasza na wydarzenie CGMA NEXGEN – targi kariery i edukacji, poświęcone Twojej przyszłość w finansach. To dzień pełen pozytywnej energii i inspiracji, podczas którego:

·        wysłuchasz ciekawych prelekcji i wystąpień motywacyjnych,

·        weźmiesz udział w praktycznych warsztatach na temat kariery i podnoszenia kwalifikacji,

·        skorzystasz z darmowych konsultacji CV, prowadzonych przez doświadczonych rekruterów z Hays,

·        spotkasz topowych pracodawców i rekruterów,

 • zagrasz z nami w ekscytującą grę z szansą na wygranie atrakcyjnych nagród.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Zofia Kierner – polsko-amerykańska aktywiskta, rezydentka na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, wielokrotnie nagradzana działaczka społeczna, prelegentka TEDx, orędowniczka edukacji i równości płci, laureatka nagrody magazynu Forbes "25przed25", laureatka nagrody "Ambassador of Polish Innovation" i jedna z czołowych działaczek społecznych Vogue’a.

CGMA NEXGEN to wydarzenie hybrydowe, więc wszystkie atrakcje będę dostępne zarówno na miejscu w Warszawie, jak i online.

Kiedy: 20 października, piątek, godz. 10:00 – 15:00

Gdzie: Centralny Dom Technologii, ul. Krucza 50, budynek Cedet, 1 piętro, Warszawa oraz online

Jak: rejestracja na stronie cgmanexgen.vfairs.com

Zarejestruj się już dziś i zaplanuj swoją przyszłość, dzięki CGMA NEXGEN!

 

AICPA® & CIMA®, które wspólnie tworzą Association of International Certified Professional Accountants, działają na rzecz globalnej profesji finansowej w imieniu 698 000 członków i studentów American Institute of CPAs® (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants® (CIMA) ze 188 krajów i terytoriów. Jesteśmy światowym liderem w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarząd­czej. Poprzez propagowanie tytułów Certified Public Accountant (CPA) i Chartered Global Management Accountant (CGMA) oraz innych specjalistycznych kwalifikacji, profesjonalną edukację i tzw. świadome przywództwo (ang. thought leadership) wspieramy naszych członków i zaangażowanych profesjonalistów i dzielimy się z nimi wiedzą oraz możliwościami na osiągnięcie pozycji liderów w kształtowaniu stabilniejszej przyszłości sprzyjającej włączeniu społecz­nemu i zrównoważonemu rozwojowi.

American Institute of CPAs (AICPA), będący największą na świecie organizacją reprezentującą profesję biegłego rewidenta, wyznacza dla swoich członków standardy etyczne oraz obowiązujące w Stanach Zjednoczonych standardy audytorskie w odniesieniu do spółek prywatnych, organizacji charytatywnych, a także władz federalnych, stanowych i lokalnych. Opracowuje również i ocenia Uniform CPA Examination i tworzy zasób talentów dla profesji rachunkowości publicznej.

The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami i sponsoruje nowatorskie badania, nieustannie aktualizując swój program nauczania, dzięki czemu pozostaje pierwszym wyborem przy rekrutacji liderów biznesu z wykształceniem z zakresu finansów.    

University Management Accounting Day 2022

AICPA & CIMA zaprasza wszystkich zainteresowanych rozwojem kariery w finansach i biznesie na kolejną edycję University Management Accounting Day, która odbędzie się 9 listopada o godz. 10:00 w sali 2/19 w budynku CNTI. Wydarzenie skierowane jest do studentów studiów licencjackich i magisterskich kierunków związanych z finansami i rachunkowością.

UMAD 2022 rozpocznie się od wykładu pt. Rachunkowość zarządcza – unikalne połączenie umiejętności technicznych oraz wiedzy z zakresu strategii biznesowej, finansów i zarządzania z udziałem eksperta CIMA – Jana Prystackiego ACMA, CGMA.

Jan Prystacki ACMA, CGMA – Kwalifikację Profesjonalną CGMA i członkostwo w CIMA uzyskał w 2014 roku. Przez ostatnie 18 lat pracował na różnych stanowiskach w finansach. Posiada doświadczenie w zakresie rachunkowości, sprawozdawczości finansowej i kontroli finansów. Jego role obejmowały znaczące partnerstwo biznesowe i wsparcie analityczne dla wyższej kadry zarządzającej. Obecnie jest Zastępcą Dyrektora Finansowego i Kontrolerem Finansowym w State Street – wiodącej globalnej organizacji świadczącej  usługi finansowe dla inwestorów instytucjonalnych. Aktywnie działa na rzecz rozwoju profesji finansowej, od 2022 roku jest członkiem komitetu członkowskiego AICPA & CIMA na Europę Środkową i Środkowo-Wschodnią.

University Management Accounting Day to również okazja, aby dowiedzieć się więcej  o Programie CIMA na Uczelni. Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, którzy ukończą w ramach Programu wszystkie wymagane przedmioty otrzymują zwolnienia z niektórych egzaminów CIMA, a po zdaniu zewnętrznego egzaminu końcowego mogą zdobyć dyplom CIMA na dwóch poziomach (Certyfikatu i Operacyjnym). Nie czekaj z decyzją – rekrutacja do Porgramu CIMA na Uczelni właśnie trwa. Dowiedz się więcej na www.cimauczelnie.pl.

Program:

10:00 – Rachunkowość zarządcza – unikalne połączenie umiejętności technicznych oraz wiedzy z zakresu strategii biznesowej, finansów i zarządzania – Jan Prystacki ACMA, CGMA

10.45  – Spotkanie informacyjne nt. Programu CIMA na Uczelni

 

Association of International Certified Professional Accountants, reprezentujące AICPA & CIMA, działa na rzecz globalnej profesji finansowej w imieniu 689 000 członków i studentów American Institute of CPAs (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) ze 196 krajów i terytoriów. Jest światowym liderem w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarządczej.

Założony w 1919 r. The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej.

Specjaliści z dyplomem CIMA pracują w samym sercu biznesu. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami, nieustannie aktualizując swój program nauczania, dzięki czemu pozostaje pierwszym wyborem przy rekrutacji liderów biznesu z wykształceniem w dziedzinie finansów.

 

Global Bronze w kategorii CIMA Prize-Winner Award dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. Będąc częścią Association of International Certified Professional Accountants (Międzynarodowego Stowarzyszenia Dyplomowanych Specjalistów ds. Rachunkowości) zrzesza członków i studentów ze 192 krajów, którzy zajmują kluczowe stanowiska w świecie biznesu.

Członkowie i studenci CIMA pracują w przemyśle, handlu, sektorze publicznym i organizacjach non-profit. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami i sponsoruje nowatorskie badania, nieustannie aktualizując swój program nauczania, dzięki czemu pozostaje pierwszym wyborem przy rekrutacji liderów biznesu wykształconych w zakresie finansów. 

Nagroda w kategorii CIMA Prize-Winner Award przyznawana jest partnerom uniwersyteckim, którzy wyszkolili najlepszych studentów CIMA. Wyniki tych studentów oparte są na egzaminach CIMA studium przypadku w sierpniu i listopadzie ubiegłego roku oraz w lutym i maju tego roku.

Więcej informacji nt. programu: cimaglobal.com/Teaching/university-partnership/Excellence-Awards/ 

University Management Accounting Day (UMAD) CEE

26 października studenci z Polski oraz zagranicy mieli okazję spotkać się po raz czwarty w ramach University Management Accounting Day (UMAD) CEE, czyli wydarzenia organizowanego przez Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA we współpracy z prestiżowymi uczelniami ekonomicznymi w regionie.

University Management Accounting Day CEE adresowane jest do studentów studiów licencjackich i magisterskich kierunków związanych z finansami i rachunkowością, realizowanych na uczelniach, z którymi CIMA współpracuje. Dzień Rachunkowości Zarządczej łączy studentów, wykładowców, najlepszych pracodawców oraz pracowników CIMA w Polsce i za granicą. Głównym celem UMAD CEE jest zaznajomienie studentów z istotą rachunkowości zarządczej i jej roli w kształtowaniu biznesu.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się w formule online i spotkała się z zainteresowaniem ponad 150 studentów z różnych uczelni w Polsce, Czechach i Rumunii. Uczestnicy mogli wysłuchać panelu dyskusyjnego pt. ‘Readiness of students to be employed – what are employers looking for in graduates?’ z udziałem ekspertów CIMA reprezentujących globalne firmy z różnych sektorów i dowiedzieć sie jakich kompetencji pracodawcy oczekują od absolwentów.

Swoimi wskazówkami dla studentów podzielili się:

Anna Stępnicka ACMA, CGMA - Infosys BPM Poland

Anna Trojanowska ACMA, CGMA – Kyndryl

Bartosz Gayer ACMA, CGMA – Fincastly

Jakub Kozielec ACMA, CGMA – Zalando

Tomasz Kociuba ACMA, CGMA – Motorola Solutions

Podobnie jak w poprzednich latach, bardzo istotną część wydarzenia stanowiła CIMA Business Game, czyli interaktywna rywalizacja online między studentami ze wszystkich uczelni biorących udział w UMAD CEE. Tym razem studenci mieli okazję do dodatkowego networkingu, ponieważ rywalizowali w losowo przydzielonych zespołach. Uczestnicy gry biznesowej zmierzyli się z case study, w którym musieli postawić się w roli zarządzających parkiem rozrywki i znaleźć rozwiązania wskazanych problemów biznesowych.

Zostań Rachmistrzem

08.11.2021r. odbyła się Olimpiada „Zostań Rachmistrzem” zorganizowana przez Koło Naukowe Rachunkowości „Rachmistrz”. Uczniowie szkół średnich sprawdzili swoją wiedzę w zakresie rachunkowości finansowej rozwiązując zadania testowe oraz zadania typu case study . Podczas wydarzenia miel także okazję wysłuchać prezentacji na temat organizacji CIMA oraz Programu CIMA na Uczelni. Mamy nadzieję, że już wkrótce spotkamy się na korytarzach naszej Uczelni!

Ask the CIMA Ambassador

W dniu 22 października 2021 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach miało miejsce wydarzenie 'Ask the CIMA Ambassador'. Studenci mieli okazję spotkać się zarówno osobiście, jak i online z Ambasadorem CIMA, który wyjaśnił szczegóły dotyczące Programu CIMA na Uczelni. 

Wszystkim zainteresowanym studentom przypominamy, że rekrutacja do Programu powoli dobiega końca (zakończenie rekrutacji 31 października 2021 r.), więc w razie jakichkolwiek wątpliwości, pytań serdecznie zapraszamy do kontaktu z Ambasadorami!

University Management Accounting Day CEE 2021

Już 26 października studenci 18 uczelni w Polsce i w krajach Europy Środkowo-Wschodniej będą mieli okazję spotkać się wirtualnie w ramach University Management Accounting Day (UMAD), wydarzenia organizowanego przez Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA we współpracy z prestiżowymi uczelniami ekonomicznymi w regionie.  

University Management Accounting Day CEE adresowane jest do studentów studiów licencjackich i magisterskich kierunków związanych z finansami i rachunkowością, realizowanych na uczelniach, z którymi CIMA współpracuje. Wydarzenie łączy studentów, wykładowców, najlepszych pracodawców oraz pracowników CIMA w Polsce i za granicą. Tegoroczone dzień rachunkwości zarządczej odbędzie się w formule online. Jakość merytoryczną zagwarantują eksperci CIMA, którzy dostarczą aktualnych treści na temat kompetencji, których pracodawcy oczekują od absolwentów.

UMAD 2021 rozpocznie się od panelu dyskusyjnego pt. Readiness of students to be employed – what are employers looking for in graduates? z udziałem ekspertów CIMA reprezentujących pracodawców z różnych sektorów:

Anna Stępnicka ACMA, CGMA - Infosys BPM Poland

Anna Trojanowska ACMA, CGMA – IBM

Bartosz Gayer ACMA, CGMA – Fincastly

Jakub Kozielec ACMA, CGMA – Zalando

Tomasz Kociuba ACMA, CGMA – Motorola Solutions

Zarejestruj swój udział na stronie wydarzenia – kliknijtutaj

 

Podobnie jak w poprzednich latach, bardzo istotną część spotkania stanowi CIMA Business Game – interaktywna rywalizacja online między studentami z wszystkich uczelni biorących udział w wydarzeniu.  Studenci  pracują w zespołach nad biznesowym case study i próbują znaleźć rozwiązania wskazanych problemów. W ubiegłorocznej rywalizacji online wzięło udział ponad 200 uczestników.

Program:

15.00 CET – Readiness of students to be employed – what are employers looking for in graduates?
16.00 CET – Paradise Park - CIMA Business Game – osobna rejestracja – kliknij tutaj

17.00 CET – Uwagi końcowe

Studenci będą tez mogli wirtualnie spotkać się z kolegami z innych wiodących uczelni ekonomicznych z niemalże całej Europy Środkowo-Wschodniej oraz poznać tegorocznych Ambasadorów CIMA, którzy są osobami pierwszego kontaktu w ich relacjach z CIMA.

Założony w 1919 r. The Chartered Institute of Management Accountants® (CIMA) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. Będąc częścią Association of International Certified Professional Accountants (Międzynarodowego Stowarzyszenia Dyplomowanych Specjalistów ds. Rachunkowości) zrzesza członków i studentów ze 192 krajów, którzy zajmują kluczowe stanowiska w świecie biznesu.

Studenci uczelni, z którymi współpracuje CIMA mogą rozwijać swoje kompetencje w ramach Programu CIMA na Uczelni. Program daje studentom możliwości podnoszenia kwalifikacji w obszarze biznesu, kompetencji interpersonalnych, przywództwa i wiedzy technicznej – a wszystko to w oparciu o najwyższe standardy etyki, uczciwości i profesjonalizmu. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami i sponsoruje nowatorskie badania, nieustannie aktualizując swój program nauczania, dzięki czemu pozostaje pierwszym wyborem przy rekrutacji liderów biznesu wykształconych w zakresie finansów.

 

 

UE Katowice zdobywcą nagrody CIMA Excellence Award

UNIWERSYTET EKONOMICZNY W KATOWICACH zdobywcą nagrody CIMA Excellence Award w kategorii: CIMA Prize-Winner Excellence Award przyznawanej przez the Global CGMA University and Academic Center of Excellence (COE).

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach został wyróżniony przez międzynarodowy Instytut Rachunkowości Zarządczej za wysoką jakość nauczania oraz wybitny wkład w przygotowanie studentów uczelni do międzynarodowych egzaminów CIMA zdawanych w Centrach Person Vue.

Andrew Harding, FCMA, CGMA, Chief Executive - Management Accounting w The Chartered Institute of Management Accountants, wyjaśnia zasady przyznawania nagrody: „Nagrody CIMA Excellence Awards są przyznawane uczelniom i wykładowcom, którzy niestrudzenie wspierają swoich studentów w drodze do uzyskania CGMA i gwarantują najwyższe międzynarodowe standardy kształcenia przygotowując kolejne pokolenia liderów finansów i ekspertów rachunkowości zarządczej”.

Dariusz Serbjan absolwent Finansów i Rachunkowości, który uzyskał najlepszy wynik egzaminu Operational Case Study uważa „ posiadanie kwalifikacji CIMA zdecydowanie ułatwia znalezienie satysfakcjonującej oferty pracy. CIMA stawia przede wszystkim na zrozumienie i umiejętność praktycznego zastosowania teorii zawartej w sylabusie i to sprawia, że ta kwalifikacja jest tak przydatna, a jej posiadacze są tak poszukiwani przez pracodawców. Niewątpliwą zaletą jest możliwość dostosowania tempa nauki do indywidualnych potrzeb. Podejście do egzaminu wymaga zaangażowania i pracy. Kluczowe jest rozwiązywanie zadań z poprzednich sesji egzaminacyjnych, dostępnych na portalu CIMA. Jest to wysiłek, który warto podjąć, a należy go traktować jako inwestycję w siebie, która rzeczywiście procentuje”.

Podczas uroczystej Gali, która pierwszy raz w historii miała charakter wirtualny koordynator Programu Pani dr Aleksandra Ferens odebrała nagrodę dla Uniwersytetu.

CIMA Excellence Awards 2020

Global CGMA University oraz Academic Center of Excellence (COE) ogłosiły nominacje do międzynarodowych nagród "CIMA Academic Partner Excellence Awards” wyróżniających partnerów akademickich organizacji CIMA (The Chartered Institute of Management Accountants).

 

Wśród nominowanych do nagród znalazł się Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Nasz Uniwersytet otrzymał nominację w kategorii "CIMA Prize-Winner Excellence Award", która jest przyznawana partnerskiej instytucji akademickiej, która przeszkoliła najlepszego studenta roku CIMA.

Ogłoszenie zwycięzców nastąpi podczas wirtualnej uroczystości 11 grudnia 2020 r.

Informacje o Excellence Awards i nominacji dla UE Katowice:
https://www.cimaglobal.com/Teaching/university-partnership/Excellence-Awards/

Zapraszamy studentów i kadrę akademicką na ceremonię ogłoszenia wyników.

Formularz uczestnictwa:
https://event.on24.com/eventRegistration/EventLobbyServlet?target=reg30.jsp&referrer=&eventid=2851929&sessionid=1&key=684E926A18ED1B99D86E8F2C28C72231&regTag=&sourcepag

Ask the CIMA Ambassador online

Rozważasz udział w Programie CIMA na swojej uczelni? Jeśli tak to weź udział w listopadowym ‘Ask the CIMA Ambassador online’ – dowiesz się jakie korzyści niesie za sobą posiadanie kwalifikacji CIMA oraz poznasz Ambasadorów CIMA. To również świetna okazja, aby zadać pytania dotyczące kwalifikacji CIMA! Dołącz do wydarzenia na Facebooku (https://www.facebook.com/events/1252785721766532/) i nie zapomnij zapisać się na spotkanie: https://bit.ly/3dDh7De.

University Management Accounting Day CEE - już dziś zaplanuj swoją przyszłość!

21 października spotkaj się z biznesem i rachunkowością zarządczą i wraz ze swoim zespołem przystąp do międzynarodowego pojedynku CIMA Business Game. Zyskaj przewagę już dziś!

Wszystkich zainteresowanych rozwojem kariery w finansach i zarządzaniu zapraszamy na kolejną edycję University Management Accounting Day CEE – wydarzenie organizowane na uczelniach partnerskich przez CIMA, dedykowane studentom studiów licencjackich i magisterskich kierunków związanych z finansami i rachunkowością.

W tym roku wydarzenie odbędzie się całkowicie online. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy interesujące wykłady na temat rachunkowości zarządczej: „Human Signals: New patterns of behavior and the accounting profession [the COVID-19 crisis]”. Możesz również wziąć udział w CIMA Business Game, czyli w interaktywnej rywalizacji online między studentami z 16 uczelni biorących udział w wydarzeniu! Wraz ze swoim zespołem będziesz mógł popracować nad case study i rozwiązać wskazane problemy. Poznasz także tegorocznych Ambasadorów CIMA, którzy zawsze służą odpowiedzią na pytania związane z Programem CIMA na Uczelni.

Więcej informacji na temat wydarzenia oraz formularz rejestracyjny znajduje się na https://www.cimaglobal.com/Our-locations/central-eastern-europe/Events/UMAD/ oraz na wydarzeniu na Facebooku.

Przydatne linki dla zainteresowanych uczestnictwem w CIMA

W związku z rozpoczęciem nowego roku akademickiego, który jest jednocześnie kolejnym rokiem programu UE&CIMA pragniemy przekazać Państwu kilka użytecznych linków. Pomogą one zapoznać się z działalnością organizacji CIMA i być może nakłonią do uczestnictwa w akredytowanym programie UE&CIMA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Lista przydatnych linków:

Równocześnie życzymy wszystkim studentów samych sukcesów w rozpoczętym właśnie roku akademickim 2020/2021.

 

CGMA Emerging Leaders Competitions 2020

Poszukiwani przyszli liderzy finansów!

Przy współpracy z CIMA po raz pierwszy w Europie startujemy z konkursem CGMA Emerging Leaders Competition. Konkurs kierowany jest do uczestników studiów pierwszego stopnia. Do 15 maja dobierzcie się w 4-osobowe drużyny i zapiszcie do konkursu wysyłając maila na adres: ambasador.uekatowice@cimauczelnie.pl.
 

Plan konkursu jest następujący:
1. W pierwszym etapie wszystkie zgłoszone drużyny rywalizować będą w wewnętrznym konkursie organizowanym przez poszczególne uczelnie. Każda uczelnia typuje zwycięską drużynę, która następnie reprezentuje daną uczelnię w Quizie, w którym udział bierze 1 drużyna z każdej uczelni. Konkurs wewnętrzny w ramach każdej uczelni rozpoczyna się w maju a kończy na początku września. W tym czasie należy przygotować odpowiedni projekt, który następnie oceniany będzie przez osoby z Katedr Rachunkowości i Finansów. Quiz przeprowadzony zostanie natomiast w wersji online i odbędzie się 18 września. Sześć najlepszych drużyn przechodzi do drugiego etapu.
2. Drugi etap, również w wersji online, odbędzie się w pierwszym tygodniu października. W rezultacie trzy zespoły przejdą do kolejnej rundy.
3. 3 najlepsze drużyny wezmą udział w finale konkursu, który odbędzie się w Warszawie i zaplanowany jest na koniec października.  

#CGMAEmergingLeaders

CIMA znosi opłaty za zwolnienia z egzaminów!

Chartered Institute of Management Accountants (CIMA), czołowa i jednocześnie największa światowa organizacja zrzeszająca specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej, ogłosiła 1 sierpnia br. przełomową zmianę – zniesienie wszystkich opłat za zwolnienia z egzaminów. Ma to na celu stworzenie zróżnicowanej, dynamicznej i odpowiadającej na wyzwania przyszłości profesji.

Zniesienie opłat za zwolnienia z egzaminów oznacza, że nowi studenci, którzy posiadają odpowiedni stopień naukowy lub kwalifikacje nie będą ponosić za nie opłat. CIMA chce w ten sposób wesprzeć dostępność do zawodów z dziedziny finansów oraz mobilność społeczną. CIMA jest pierwszą profesjonalną organizacją tego typu w Polsce, która podjęła taki krok. Wprowadzona zmiana będzie dotyczyć wszystkich nowych wniosków o zwolnienia z egzaminów, które zostaną złożone przez studentów zarejestrowanych w CIMA w ramach Certyfikatu z Rachunkowości Biznesowej (CIMA Certificate in Business Accounting) i Kwalifikacji Profesjonalnej (CIMA Professional Qualification). Zniesienie opłat za zwolnienia ma na celu zachęcenie większej liczby osób do rozpoczęcia kwalifikacji CIMA i dalsze wspieranie rozwoju kariery studentów CIMA.

University Management Accounting Day CEE 2019

Już dziś zaplanuj swoją przyszłość.

Studiuj z CIMA i buduj swoją karierę na silnych podstawach.

 

Wszystkich zainteresowanych rozwojem kariery w finansach i zarządzaniu zapraszamy na University Management Accounting Day CEE 2019. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy wykłady na temat rachunkowości zarządczej, business games oraz możliwość porozmawiania z naszym Ambasadorem podczas Ask the CIMA Ambassador. W ramach spotkania wykład na temat "Cyber risk" wygłosi Maciek Szczygieł Manager, Business Development, Central and Eastern Europe.

Międzynarodowy pojedynek: minibusiness games podejmą studenci z Polski, Czech, Słowacji, Bułgarii, Rumunii, Ukrainy, Węgier, zaś efekty ich pracy grupowej zostaną opisane w raporcie Employability, Education & Partnership in CEE Region.

Czekamy na Was 21 października 2019 r.

 

EN

Plan your future today.

Study with CIMA and build your career on strong foundations.

 

We invite everyone interested in a career in finance and management to attend the University Management Accounting Day CEE 2019. We have organised lectures on management accounting, business games and the opportunity to talk to our Ambassador during the Ask the CIMA Ambassador session. As part of the meeting, a lecture on "Cyber risk" will be given by Maciek Szczygieł Manager, Business Development, Central and Eastern Europe.

Students from Poland, Czechia, Slovakia, Bulgaria, Romania, Ukraine and Hungary will take part in the international competition: mini business games, and the outcome of their group work will be included in the report Employability, Education & Partnership in CEE Region.

Join us on 21 October 2019.

UNIWERSYTET EKONOMICZNY W KATOWICACH WŚRÓD 14 NAJLEPSZYCH UCZELNI EKONOMICZNYCH Z EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ, KTÓRE PRZYJECHAŁY DO WARSZAWY NA ZAPROSZENIE MNISW I CIMA

30 maja 2019 r. w siedzibie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) odbyło się wydarzenie pt. "Konstytucja dla Nauki i nowe oblicze finansów w cyfrowym świecie: Zatrudnialność, Edukacja i Partnerstwo". Wydarzenie zostało zorganizowane przez MNiSW i Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA (Chartered Institute of Management Accountants) - największą międzynarodową organizację zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej.

W spotkaniu wzięło udział osiem polskich uczelni ekonomicznych, w których uruchomiono Program CIMA na Uczelni oraz sześć najlepszych uczelni o takim profilu z krajów Europy Środkowo-Wschodniej: Ukrainy, Słowacji, Czech, Rumunii, Bułgarii i Węgier. Do uczestnictwa w tym wydarzeniu zaproszono również przedstawicieli globalnych firm, których siedziby znajdują się w województwach reprezentowanych przez poszczególne polskie uczelnie.

Wydarzenie miało na celu wypracowanie dobrych praktyk we współpracy środowiska akademickiego i biznesu. Jednym z głównych założeń było umożliwienie uczestnikom zdobycia najświeższych informacji na temat zmieniających się potrzeb pracodawców w zakresie wiedzy i umiejętności absolwentów kierunków ekonomicznych. Istotne było również pokazanie, przed jakimi wyzwaniami w czasach cyfrowej transformacji stoją uczelnie na świecie i jak sobie radzą tworząc nowoczesne programy studiów i wprowadzając nowe modele kształcenia.

Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia Andrzeja Stanisławka, sekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, który opowiedział o reformie szkolnictwa wyższego w Polsce oraz wadze dostosowywania programów nauczania do potrzeb międzynarodowych pracodawców.

Kolejne przemówienia wygłosili przedstawiciele CIMA: Karen Phang CPA, FCMA, CGMA, Associate Director - Academic Engagement; Jakub Bejnarowicz, dyrektor regionalny na Europę; Shane Balzan FCMA, CGMA, Senior Director, Curriculum Development; oraz Dr Yvonne Hinson CPA, CGMA, Academic in Residence.

Ostatnim punktem oficjalnej części wydarzenia był panel dyskusyjny z pracodawcami zatytułowany "Zatrudnialność, Edukacja i Partnerstwo", moderowany przez Shane'a Balzana. Wzięli w nim udział specjaliści ds. finansów wysokiego szczebla i posiadacze tytułu CGMA (Chartered Global Management Accountant), którzy rozmawiali o profilu absolwentów kierunków ekonomicznych i umiejętnościach, jakie finansiści powinni posiadać w czasach robotyzacji i automatyzacji.

W myśl hasła "Zatrudnialność, Edukacja i Partnerstwo" udało nam się dziś stworzyć platformę do dyskusji pomiędzy Ministerstwem, środowiskiem akademickim i biznesem. Jesteśmy bardzo wdzięczni MNiSW za wspólną organizację tego wyjątkowego na skalę światową, prawdziwie międzynarodowego wydarzenia, podczas którego zaprezentowany został nie tylko głos uczelni z różnych krajów Europy Środkowo-Wschodniej oraz różne punkty widzenia globalnych firm, ale także nowe metody kształcenia i najlepsze praktyki z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Malezji - mówi Jakub Bejnarowicz, dyrektor regionalny na Europę, CIMA.

Jednym z przykładów unowocześnienia przez uczelnie swojej oferty jest dostosowywanie programów studiów do poziomu pozwalającego na uzyskanie profesjonalnych certyfikatów takich jak CIMA Diploma in Management Accounting w ramach Programu CIMA na Uczelni. Zapewnia to studentom możliwość uzyskania wiedzy, potwierdzonej globalnymi egzaminami CIMA, która w większym stopniu odpowiada na potrzeby międzynarodowych pracodawców. Część polskich uczelni jest właśnie na etapie powoływania dedykowanych zespołów ds. ujednolicenia swoich programów studiów z sylabusem CIMA.

Wydarzenia związane z tematyką współpracy środowiska akademickiego i biznesu zostały zorganizowane przez CIMA w ubiegłym roku w Johannesburgu, Deli, Dżakarcie i Lagos. W Europie to Polska została wybrana spośród innych krajów, w których operuje CIMA ze względu na wzorcową współpracę polskich uczelni z globalnymi pracodawcami. Formuła spotkania w Warszawie została wzbogacona o nowy element: rozmowy przy okrągłym stole, podczas których przedstawiciele uczelni, biznesu i CIMA wzięli udział w profesjonalnej grze biznesowej. Na tej podstawie powstanie raport zatytułowany "Employability, Education & Partnership in CEE Region", przygotowany przez prof. Bartłomieja Nita z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz dr hab. Remigiusza Napiecka z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Spotkanie z międzynarodowymi uczelniami w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego było także okazją do uczczenia 100-lecia istnienia CIMA. Założony w 1919 r. instytut obchodził swoje setne urodziny 8 marca br.

Czerpiąc ze 100-letniego dziedzictwa CIMA, przygotowujemy się jednocześnie na wyzwania przyszłości. Patrzymy w nią z pewnością siebie, bo wiemy, że tworzymy prawdziwie globalny standard - desygnację CGMA. Mamy też możliwości, by zaopatrzyć naszych studentów i członków w wiedzę, wgląd i umiejętność przewidywania, dzięki którym będą mogli sprostać wymaganiom szybko zmieniającego się świata - dodaje Jakub Bejnarowicz.

W styczniu 2019 r. CIMA przedstawiła zaktualizowany sylabus Kwalifikacji Profesjonalnej CIMA dostosowany do wymogów przyszłości finansów, Ramy Kompetencyjne CGMA obejmujące tematykę m.in. umiejętności cyfrowych, technologii blockchain czy cyberbezpieczeństwa oraz kurs Digital Mindset, aby zaoferować specjalistom z dziedziny finansów, członkom i studentom CIMA narzędzia oraz zasoby, które pozwolą im rozwinąć skrzydła w erze cyfrowej. Ten udoskonalony zestaw kompetencji uznawany jest na całym świecie za najbardziej poszukiwany i aktualny w obszarze rachunkowości zarządczej, która jest jedną z dynamiczniej rozwijających się gałęzi doradztwa biznesowego i której specjaliści pełnią coraz ważniejsze funkcje w swoich organizacjach.

W wydarzeniu "Konstytucja dla Nauki i nowe oblicze finansów w cyfrowym świecie: Zatrudnialność, Edukacja i Partnerstwo" zorganizowanym przez MNiSW i CIMA wzięły udział następujące uczelnie oraz firmy:

* Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

* Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

* Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

* Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

* Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

* Akademia Leona Koźmińskiego

* Uniwersytet Łódzki

* Uniwersytet Gdański

* Uniwersytet Ekonomiczny w Bratysławie

* Uniwersytet Gospodarki Narodowej i Światowej w Sofii

* Budapest Metropolitan University

* Uniwersytet Narodowy im. Tarasa Szewczenko w Kijowie

* Bucharest University of Economic Studies

* Prague College * Infosys BPM

* Mazars Polska

* Alexander Mann Solutions

* Hewlett Packard Enterprise

* Bridgestone

* DC Minerals part of Group De Cloedt.

 

CIMA – współorganizatorem wizyty studyjnej

W dniach 18-19 lutego studenci wydziału FiR wraz z koordynatorem Programu CIMA Panią dr Aleksandrą Ferens uczestniczyli w wizycie studyjnej w firmie PwC i Mazars w Warszawie.

Relacja z wizyty „oczami studentów”:„Udział w wizycie studyjnej pozwolił nam wzbogacić swoją wiedzę na temat firm audytorsko-księgowych”. Dzięki temu mogliśmy dowiedzieć się więcej na temat naszych przyszłych zawodów, a ponadto rozeznać naszą ścieżkę kariery. Zajęcia organizowane przez odwiedzone firmy PWC i Mazars były dla nas bardzo praktyczne np.: case study i testy numeryczne. Pracownicy PwC zaprezentowali także jak wzorcowo rozwiązywać case study, z którym musimy się zmierzyć na egzaminie CIMA. Pracownicy przybliżyli nam etapy rekrutacji do tych firm, każda
z nich przedstawiła bowiem sposób rekrutacji, warunki stażu i ofertę praktyk. Docenić należy fakt, że osoby prowadzące spotkania były bardzo dobrze przygotowane i miały ogromną wiedzę w danej dziedzinie. Mogliśmy także porozmawiać
z ekspertami z każdego działu firmy. Prowadzący zachęcali także do czynnego udziału w warsztatach. Każdy uczestnik otrzymał gadżety promujące firmy jak również zapewniony został nam poczęstunek. Mieliśmy także możliwość wygrania stażu! Wyjazd ten pozwolił na integrację z innymi studentami z naszej uczelni i wspólne zwiedzanie stolicy. Kolejny wyjazd niech będzie dłuższy!”.

Konieczność doskonalenia umiejętności przez specjalistów z dziedziny finansów

CIMA na Konferencji Naukowej "Kierunki zmian w prawie bilansowym-nauka, praktyka dydaktyka".

W dniach 4-5.02.2019r. w Podzamczu koło Ogrodzieńca odbyła się  konferencja naukowa „Kierunki zmian w prawie bilansowym–teoria, praktyka, dydaktyka”. Organizatorem jej była Katedra Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego
w Katowicach kierowana przez profesora UE dr hab. Józefa Pfaffa. 

Konferencja obejmowała cztery sesje dyskusyjne podczas których zostały poruszane tematy związane ze zmianami prawa bilansowego i podatkowego. Debatowano nad uwzględnieniem tych zmian w dydaktyce rachunkowości. Na jednej z sesji uczestnicy dyskutowali także na temat współpracy ośrodków akademickich z krajowymi i międzynarodowymi organizacjami zawodowymi, do których zaliczana jest CIMA. 

Dotychczasowa współpraca Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach z CIMA została przybliżoną przez Panią dr Aleksandrę Ferens-główną koordynator programu na Uczelni.

University Management Accounting Day

26 października 2018 roku Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach wraz z Instytutem Rachunkowości Zarządczej CIMA
(w ramach Programu CIMA na Uczelni) zorganizowano wspólnie University Management Accounting Day (UMAD 2018).
W trakcie UMAD 2018 studenci najlepszych polskich uczelni ekonomicznych w Polsce mogli poznać szerzej praktyczne aspekty rachunkowości zarządczej bowiem poza wykładem poprowadzonym przez wykładowcę Uczelni dr hab. Joannę Błach pt. "What can we read from the balance sheet?" do Polski przylecieli przedstawiciele CIMA z Wielkiej Brytanii: Shane Balzan, Senior Director, Curriculum Development; Jane O’Rourke, Associate Director, Curriculum Development i Dough Withington, Lead Manager, Curriculum Development, którzy opowiadali studentom o przyszłości finansów.

Uczestnicy UMAD 2018 poznali nadchodzące zmiany w branży finansowej, zagadnienia związane Uczestnicy UMAD 2018 poznali nadchodzące zmiany w branży finansowej, zagadnienia związane z programem nauczania CIMA oraz aktualizacją sylabusa w celu dostosowania go do zmieniającej się rzeczywistości biznesowej na całym świecie. Pracodawcy dostrzegają zmiany, które napędza rozwój nowych technologii oraz postępująca automatyzacja stanowisk finansowych, co w niedalekiej przyszłości może doprowadzić do stopniowego wymierania poszczególnych zawodów. Dlatego CIMA spotyka się z firmami regularnie, wychodzi im naprzeciw aktualizując swój sylabus oraz pomaga swoim studentom lepiej zrozumieć coraz nowsze rozwiązania, procesy oraz nowinki technologiczne, które wpływają na świat finansów. – Chcemy, aby profesjonaliści CIMA nadążali za zmianami i mieli możliwość zatrudnienia (obejmując dobrze płatne stanowiska) w przedsiębiorstwach na całym świecie – mówi Jakub Bejnarowicz, Dyrektor Regionalny na Europę, Association of International Certified Professional Accountants.

Mamy nadzieję, że kolejne wydarzenia organizowane przez CIMA we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym
w Katowicach będą cieszyć się podobnie dużym zainteresowaniem ze strony studentów i uczniów szkół średnich (zwłaszcza tych z różnych miast w Polsce biorących udział w High School Business Challenge). To właśnie takie międzynarodowe spotkania mogą pokazać młodym ludziom, że dzięki motywacji i ciężkiej pracy oraz certyfikatom zawodowym można wyróżnić się na rynku pracy i znaleźć wymarzoną, dobrze płatną pracę.

University Management Accounting Day na UE Katowice

Już 26 października 2018 roku w auli CNTI o godzinie 11 odbędzie się wykład w ramach University Management Accounting Day. Spotkanie odbywające się po raz drugi w naszym mieście  ma na celu przybliżenie studentom praktycznych aspektów rachunkowości zarządczej oraz stworzenie okazji do spotkania z przedstawicielami firm działających na terenie Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej. 

Osoby zainteresowane projektem CIMA serdecznie zapraszamy.

Spotkanie podsumowujące

Dnia 28 czerwca bieżącego roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach miało miejsce  spotkanie podsumowujące obecność Programu CIMA w murach Uczelni w roku akademickim 2017/2018. Spotkanie odbyło się w obecności Dziekana Wydziału Finansów i Ubezpieczeń,  pana prof. UE dr hab. Andrzeja Piosika, Koordynatorek Programu CIMA na Uczelni,  pani dr inż. Aleksandry Sulik-Góreckiej oraz pani dr Aleksandry Ferens, a także przedstawiciela CIMA Polska, pani Sylwii Dubiel.  Obecni byli również przedstawiciele Katedry Rachunkowości oraz działu marketingu, a także Ambasador CIMA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach w roku akademickim 2017/2018.

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia przez Ambasadora CIMA, Katarzynę Struzik, wydarzeń oraz działań podjętych w bieżącym roku akademickim. Następnie przystąpiono do merytorycznej dyskusji na temat dalszej współpracy CIMA oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.  Szczegółowo omówiono wdrażanie kolejnych elementów Programu, a także zaplanowano wydarzenia, które będą miały miejsce w następnym roku akademickim.    

Ask an Ambassador

W dniu 26 kwietnia br. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbyła się akcja ‘Ask an Ambassador’. Studenci mieli okazję porozmawiać z Ambasadorem CIMA, który szczegółowo opowiedział im o Programie CIMA na Uczelni oraz odpowiedział na wszystkie pytania dotyczące CIMA.

Dziękujemy wszystkim zainteresowanym studentom oraz serdecznie zapraszamy do dalszego kontaktu!

IX Ogólnopolskie Dni Rachunkowości

W dniach 4-6 kwietnia br. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbyły się IX Ogólnopolskie Dni Rachunkowości, organizowane przez Studenckie Koło Naukowe Rachunkowości „Rachmistrz”. W tym roku uczestnicy przyjechali z Krakowa, Rzeszowa, Poznania, Łodzi, Częstochowy i Katowic. To trzydniowa konferencja podczas której odbywa się konkurs referatów, a także konkursy z zakresu rachunkowości. CIMA  jako partner wydarzenia nagrodziła laureatów konkursu case study z zakresu rachunkowości zarządczej. 

Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów!    

Dni Kariery® organizowane przez AIESEC

W dniu 26 marca br. w hotelu angelo by Vienna House w Katowicach odbyły się Dni Kariery® organizowane przez AIESEC. To coroczna inicjatywa pozwalająca wystawcom dotrzeć do zainteresowanych studentów oraz zaprezentować swoje oferty. Stoisko CIMA cieszyło się dużym zainteresowaniem, a nasz Ambasador CIMA chętnie odpowiadał wszystkim na nurtujące ich pytania oraz przedstawił szczegóły Programu CIMA na naszej Uczelni.

Dziękujemy wszystkim zainteresowanym za odwiedzenie stoiska i zachęcamy do kontaktu z nami na Uczelni!

Powitanie kolejnej grupy uczestników Programu UE & CIMA DMA

W dniu 24 stycznia br. na Wydziale Finansów i Ubezpieczeń Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbyło się spotkanie powitanie kolejnej grupy uczestników Programu UE & CIMA DMA, poprowadzone przez  koordynator Programu na Uczelni, panią dr inż. Aleksandrę Sulik-Górecką oraz przedstawicielkę CIMA Polska, panią Sylwię Dubiel.

Uczestników przywitał Dziekan Wydziału Finansów i Ubezpieczeń, prof. UE dr hab. Andrzej Piosik, a gośćmi spotkania były również Pani Prof. UE dr hab. Marzena Strojek-Filus oraz Pani dr Monika-Wieczorek Kosmala.

Uczestnicy poznali szczegóły wspólnego programu UE & CIMA DMA, a także mieli okazję wysłuchać prezentacji absolwenta Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Bartosza Kubiaka, który jako pierwszy uczestnik Programu złożył egzamin Operational Case Study z wynikiem pozytywnym. Pan Bartosz Kubiak podzielił się z nowymi uczestnikami programu praktycznymi wskazówkami w zakresie zdobywania wiedzy i przygotowania się do egzaminu. Wszystkim uczestników Programu  UE & CIMA DMA życzymy sukcesów.

University Management Accounting Day

W dniu 11 października br. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbył się University Management Accounting Day organizowany wspólnie przez Wydział Finansów i Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA.

Tego dnia uczestnicy mieli przyjemność wysłuchać wykładu pt. „Systemy informatyczne w strategii organizacyjnej i controllingu”, wygłoszonego Panią Prof. UE dr hab. Ewę Ziembę.

Ponadto studentów odwiedził Dyrektor Controllingu Grupy Selena Pan Tomasz Górzyński, CGMA,  który wygłosił prezentację pt. „CIMA jako kluczowy element rozwoju zawodowego współczesnego menadżera finansowego”.

Uczestnicy wydarzenia mieli również okazję poznać  szczegóły wspólnego programu UE & CIMA DMA 2017/2018, przedstawione przez Panią Sylwię Dubiel, przedstawicielkę CIMA Polska.

Szanownym prelegentom oraz studentom bardzo dziękujemy za uczestnictwo w wydarzeniu. Zachęcamy do rejestracji programu UE & CIMA DMA 2017/2018 w terminie do 31 października br.

CIMA MANAGEMENT ACCOUNTING DAY w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach

Zapraszamy serdecznie wszystkich studentów Wydziału Finansów i Ubezpieczeń na spotkanie pt. CIMA Management Accounting Day, które odbędzie w dniu 11.10.2017 się w Auli CNTI.

Program spotkania:

godz. 11.40

Powitanie uczestników - Dziekan Wydziału, Prof. UE Dr hab. Andrzej Piosik

godz. 11.50

Wykład w ramach przedmiotu "Systemy informatyczne w strategii organizacyjnej i controllingu"  - Pani Prof. UE Dr hab. Ewa Ziemba, Kierownik Katedry Informatyki i Rachunkowości Międzynarodowej

godz. 12.30

Prezentacja - Pan Tomasz Górzyński, CGMA, Group Controlling Director, Selena FM SA - członek CIMA: CIMA jako kluczowy element rozwoju zawodowego współczesnego Menedżera Finansowego

godz. 13.00

Informacja o programie UE & CIMA DMA 2017/2018- Sylwia Dubiel - CIMA Polska oraz dr inż. Aleksandra Sulik-Górecka - Koordynator Programu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach

godz. 13.20

Odpowiedzi na pytania studentów

Zapraszamy studentów do rekrutacji do programu UE & CIMA DMA 2017/2018

Zapraszamy studentów 2 stopnia studiów stacjonarnych Wydziału Finansów i Ubezpieczeń do zapisania się do wspólnego programu UE & CIMA DMA 2017/2018. Rekrutacja możliwa jest dla studentów zarówno 1 jak i 2 roku studiów.

Ogólny regulamin funkcjonowania programu na uczelniach w Polsce jest dostępny tutaj.

Szczegółowe warunki funkcjonowania Programu UE & CIMA DMA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach są dostępne tutaj.

O opłatach związanych z programem można dowiedzieć się tutaj.

Wspólny program UE & CIMA DMA oferuje studentów liczne korzyści, o których można przeczytać tutaj.

Spotkanie koordynatorów i ambasadorów CIMA na SGH w Warszawie

W dniu 8 czerwca br. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyło się spotkanie koordynatorów oraz ambasadorów CIMA z wiodących uczelni ekonomicznych w Polsce.

W spotkaniu wzięli m in. udział pani prof. dr hab. Anna Karmańska z SGH oraz pan Jakub Bejnarowicz z CIMA (Head of Central and Eastern Europe). Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach reprezentowała koordynator programu UE & CIMA - DMA pani dr inż. Aleksandra Sulik-Górecka oraz Natalia Radomska - studentka Wydziału Finansów i Ubezpieczeń i ambsadorka CIMA.

Podczas spotkania dokonano podsumowania upływającego roku akademickiego oraz dyskutowano na temat dalszych kierunków współpracy.

Zarządzanie finansami w erze cyfryzacji – wyzwania dla dyrektorów finansowych, rachunkowości i kontrolerów

W dniu 29 maja br. studentów Wydziału Finansów i Ubezpieczeń odwiedził Pan Krzysztof Pniewski (FCMA CGMA, Partner Deloitte, Audit & CFO Advisory), który wygłosił wykład pt. "Zarządzanie finansami w erze cyfryzacji - wyzwania dla dyrektorów finansowych, rachunkowości i kontrolerów".

Wydarzenie odbyło się w ramach współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Instytutu Rachunkowości Zarządczej CIMA (The Chartered Institute of Management Accountants). Z ramienia uczelni spotkanie zorganizowały dr inż. Aleksandra Sulik-Górecka (koordynator programu UE & CIMA - DMA) oraz Natalia Radomska (ambasador CIMA). Celem spotkania było m. in. zachęcenie studentów do przemyślenia przyszłej kariery zawodowej oraz do przystąpienia do programu UE & CIMA - DMA (www. ue.katowice.pl/cima).

Dzień CIMA 26.10.2016

Zapraszamy studentów na Dzień CIMA, który odbędzie się 26 października 2016 w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Studenci będą mieli okazję zapoznać się z:

 • instytucją CIMA,
 • możliwościami, które daje wspólny program UE CIMA
 • perspektywami zawodowymi po uzyskaniu kwalifikacji CIMA

Do Państwa dyspozycji będzie Pan Jacek Bejnarowicz (CIMA, Head of Central and Eastern Europe) w następujących godzinach:

 1. 09.50 - 11.40 sala 233F
 2. 11.40 - 13.30 Aula A

Warsztaty przygotowujące do egzaminu CIMA

Uniwersytet Ekonomiczny oraz CIMA Polska zapraszają na warsztaty w dniu 7 kwietnia br. do sali 405 w budynku A, które odbędą się zgodnie z następującym planem:

12.00 – 13.45 Cześć pierwsza

13.45 – 14.15 Przerwa kawowa

14.15 – 16.00 Cześć druga

Celem warsztatów jest praktyczne przygotowanie zarejestrowanych studentów do egzaminu Case Study, który mają obowiązek zdać w celu otrzymania dyplomu CIMA Diploma in Management Accounting.

Warsztaty poprowadzi doświadczony wykładowca CIMA - Pani Astrid Zakrzewska, której biografię zamieszczono poniżej. Warsztaty odbędą się w języku polskim.

Możliwość uzyskania zwolnień z wymaganych przez CIMA przedmiotów, mają studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych takich specjalności jak:

 • Rachunkowość
 • Rachunkowość (ACCA)
 • Controlling
 • Rachunkowość i Rewizja Finansowa
 • Rachunkowość i Podatki
 • Bankowość i Finanse Międzynarodowe
 • Analityk finansowy
 • Menedżer finansowy
 • Finanse i Inwestycje.

W celu zdania egzaminu Case Study student musi wykazać się wiedzą z wielu różnych przedmiotów wykładanych podczas całych studiów, dlatego zaproszenie na warsztaty kierujemy do wszystkich zainteresowanych wykładowców. Prosimy o rozesłanie zaproszenia w ramach katedr.

Szczególne zaproszenie kierujemy do wykładowców rachunkowości zarządczej (rachunkowość w zarządzaniu przedsiębiorstwem) oraz wykładowców na specjalności Controlling.

Prosimy o mailowe potwierdzenie przybycia do dnia 1 kwietnia na adres cima@uekat.pl

Astrid Zakrzewska - bio notka

Astrid Zakrzewska, FCMA, CGMA, FCCA

Astrid posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe w dziedzinach finansów, zarządzania i szkoleń. Swoją karierę rozpoczęła w 1993 roku w Price Waterhouse (obecnie PwC). Zdobywała doświadczenie uczestnicząc w licznych projektach doradczych i audytorskich dla firm z branży finansowej oraz usługowej.

W roku 2002 została Dyrektorem finansowo-administracyjnym TVN SA oraz członkiem zarządu kilku spółek należących do Grupy TVN. Uczestniczyła w projektach restrukturyzacji grupy TVN, emisji obligacji o wartości 235 mln euro oraz wejściu Spółki na giełdę.

Od ponad 10 lat prowadzi własną firmę szkoleniowo-doradczą. Współpracowała z BPP Professional Education. Od 6 lat prowadzi także szkolenia biznesowe i z kwalifikacji zawodowych przy współpracy
z PwC Academy. Od 2013 prowadzi także szkolenia CIMA w Szkole Głównej Handlowej.

Przeprowadziła ok. 10,000 godzin szkoleń głównie z zakresu zarządzania finansami, rachunkowości zarządczej, controllingu, zarządzania strategicznego i zarządzania personelem.

Od 2015 jest Członkiem Stowarzyszenia CIMA (FCMA, CGMA), a od 2000 Stowarzyszenia ACCA (Fellow of ACCA). Ukończyła studia magisterskie, podyplomowe studia z zarządzania zasobami ludzkimi oraz studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (SGH). Przygotowuje pracę doktorską z zakresu zarządzania finansami. Jest autorem kilku artykułów z zakresu zarządzania (Magazyn Controlling).

Przedłużamy zapisy do programu!

Jeszcze do 9 grudnia 2015r. można zapisać się na wspólny program UE i CIMA! Nie przegap terminu, zwolnienia z opłaty subskrypcyjnej dotyczą tylko osób zarejestrowanych w programie do 9 grudnia.

Rejestrator znajduje się pod tym adresem

Spotkanie z panem Jakubem Bejnarowiczem z CIMA POLSKA - prezentacja programu UE&CIMA

25 listopada 2015 odbyła się prezentacja wspólnego programu UE&CIMA. 

Spotkanie poprowadził Pan Jakub Bejnarowicz (CIMA, Head of Central and Eastern Europe) prezentując szanse i możliwości w zasięgu studentów studentów studiów magisterskich na kierunku Finanse i Rachunkowość.

Galeria zdjęć

Broszura CIMA

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3