Transekonomik

Chciałbyś sprawdzić jak studiuje się na innych polskich uczelniach ekonomicznych? Chcesz poczuć klimat Erasmusa nie opuszczając granic naszego kraju?

Jeśli odpowiedziałeś na któreś z pytań twierdząco projekt TRANSEKONOMIK jest właśnie dla Ciebie!

Zapraszamy studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach do skorzystania z możliwości spędzenia jednego semestru studiów w partnerskich uczelniach ekonomicznych w kraju.

Dzięki współpracy Parlamentu Studenckiego z samorządami innych uczelni ekonomicznych już dziś możesz sprawdzić jak studiuje się w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu czy Warszawie. 

Logo Transekonomik

Uczelnie partnerskie

Lista Uczelni wraz z odnośnikami do opisu wymagań, potrzebnych dokumentów i warunków na poszczególnych uczelniach znajduje się poniżej:

Wymagania

Z programu wymiany mogą skorzystać studenci studiów stacjonarnych:

  • po ukończeniu drugiego semestru studiów pierwszego stopnia,
  • po ukończeniu pierwszego semestru studiów drugiego stopnia.

Program wymiany dotyczy studentów wszystkich kierunków studiów i jest realizowany w oparciu o indywidualną ścieżkę edukacyjną. Każdy student może skorzystać z wymiany raz w trakcie trwania każdego stopnia studiów.

Studia w uczelniach partnerskich są bezpłatne. Uczelnia przyjmująca zapewnia studentom możliwość korzystania z zakwaterowania w domu akademickim, zaś koszty z tym związane oraz pozostałe koszty utrzymania pokrywane są przez studenta uczestniczącego w wymianie.

Dokumenty

Dokumenty potrzebne do aplikacji:

  1. Podanie skierowane do Prodziekana (do pobrania poniżej)
  2. Porozumienie o programie zajęć
  3. Aktualne zaświadczenie z dziekanatu
  4. Wykaz zaliczeń.

Zakwaterowanie

Studenci przyjeżdżający na wymianę do Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach mają możliwość zakwaterowania w akademikach. 

Kontakt

Informacji na temat wymiany studentów w ramach programu Transekonomik udzielają:

Prowadzenie spraw związanych ze studencką wymianą semestralną w ramach programu Transekonomik - przyjmowanie podań i dokumentacji podczas rekrutacji