Transekonomik

Chciałbyś sprawdzić jak studiuje się na innych polskich uczelniach ekonomicznych? Chcesz poczuć klimat Erasmusa nie opuszczając granic naszego kraju?

Jeśli odpowiedziałeś na któreś z pytań twierdząco projekt TRANSEKONOMIK jest właśnie dla Ciebie!

Zapraszamy studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach do skorzystania z możliwości spędzenia jednego semestru studiów w partnerskich uczelniach ekonomicznych w kraju.

Dzięki współpracy Parlamentu Studenckiego z samorządami innych uczelni ekonomicznych już dziś możesz sprawdzić jak studiuje się w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu czy Warszawie. 

Logo Transekonomik

Komunikat dotyczący Transekonomiku w semestrze zimowym 2020/2021

Prezydium Forum Uczelni Ekonomicznych, Przewodniczący Samorządów Studentów uczelni zrzeszonych w FUE, 11 marca podjęli decyzję o  bezterminowym zawieszeniu działalności projektowej Forum Uczelni Ekonomicznych, w wyniku sytuacji epidemiologicznej związanej z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

W związku z utrzymanymi ograniczeniami działalności uczelni, niepewną sytuacją dotyczącą "drugiej fali" zachorowań podjęto decyzję o zawieszeniu zimowej edycji Programu Transekonomik w roku akademicki 2020/2021. Decyzja została podjęta kierując się bezpieczeństwem studentów, a także oczekiwaniami względem formy projektu. Rozwój sytuacji jest na bieżąco analizowany i jeśli tylko pozwoli ona na uruchomienie projektu w kolejnym semestrze, wymiana między uczelniami zostanie przeprowadzona.

Uczelnie partnerskie

Lista Uczelni wraz z odnośnikami do opisu wymagań, potrzebnych dokumentów i warunków na poszczególnych uczelniach znajduje się poniżej:

Wymagania

Z programu wymiany mogą skorzystać studenci studiów stacjonarnych:

 • po ukończeniu drugiego semestru studiów pierwszego stopnia,
 • po ukończeniu pierwszego semestru studiów drugiego stopnia.

Program wymiany dotyczy studentów wszystkich kierunków studiów i jest realizowany w oparciu o indywidualną ścieżkę edukacyjną. Każdy student może skorzystać z wymiany raz w trakcie trwania każdego stopnia studiów.

Studia w uczelniach partnerskich są bezpłatne. Uczelnia przyjmująca zapewnia studentom możliwość korzystania z zakwaterowania w domu akademickim, zaś koszty z tym związane oraz pozostałe koszty utrzymania pokrywane są przez studenta uczestniczącego w wymianie.

Dokumenty

Dokumenty potrzebne do aplikacji:

 1. Podanie skierowane do Prodziekana
 2. Porozumienie o programie zajęć
 3. Aktualne zaświadczenie z dziekanatu
 4. Wykaz zaliczeń.

Kontakt

Informacji na temat wymiany studentów w ramach programu Transekonomik udzielają:

 • Julia Banasiak 

  Członek Prezydium ds. Mobilności Studenckiej

  Forum Uczelni Ekonomicznych

  | tel. kom: 508 128 094

  | e-mail: julia.banasiak@ps.uekat.pl

   

Prowadzenie spraw związanych ze studencką wymianą semestralną w ramach programu Transekonomik - przyjmowanie podań i dokumentacji podczas rekrutacji