Przejdź do menu Przejdź do treści

ZESPÓŁ WOKALNY "econoVocale"

 

Zespół "econoVocale" powstał w 2013 roku, kiedy to kilkanaście słuchaczek Uniwersytetu Ekonomicznego Trzeciego Wieku zaczęło się spotykać aby wspólnie pośpiewać. Pani Małgorzata Hansel przyniosła gitarę i tak rozpoczęła się nauka pierwszych piosenek. W latach 2013 – 2019  zespól liczył 15 osób.

Zespół wokalny występuje  przy różnych okazjach na UTW, a także na Dniach Seniora i na ogólnopolskich Senioriadach w Łazach.

Rokrocznie brał udział w eliminacjach będzińskiego Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, prezentując przygotowany zestaw kolęd także na przedświątecznym spotkaniu naszego UTW.

Największy sukces zespołu to zajęcie III miejsca na Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Myszkowie.

W repertuarze zespołu są piosenki ludowe, turystyczne, ballady, popularne przeboje jak i łatwiejsze pieśni kompozytorów muzyki klasycznej m.in. Brahmsa, Mozarta czy Schumanna.

Po dwuletniej, spowodowanej pandemią, przerwie w pracy zespołu, pod koniec marca zespół wznowił spotkania. Aktualnie zespół liczy 9-osobowy skład.

Zespół econoVocale prowadzi Małgorzata Hansel-Golińska.

Spotkania zespołu w roku akademickim 2023/2024 odbywać się będą w czwartki (przed wykładem) o godz. 14:30 w auli L, budynek L, ul. 1 Maja 47, budynek Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (naprzeciwko kościoła).

Zapraszamy nowe uczestniczki do naszego zespołu oraz wspólnego koncertowania!

 

 

 

 

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3