List otwarty Przewodniczącej Zarządu dr Lidii Gabryś

Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy,
członkowie ZNP w naszej Alma Mater!

Zbliża się data Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego (24.09.2019).
Traktuję tę datę w sposób szczególny, bowiem oznacza ona fakt zakończenia kadencji obecnego Zarządu i wybór nowego, który będzie działać i nas reprezentować w kolejnej 5-letniej kadencji.

Zwracam się do członków ZNP z dwóch powodów:
- po pierwsze, gorąco zachęcając Was do spełnienia obowiązku uczestniczenia w naszym wyborczym spotkaniu oraz zgłaszania osób, które miałyby ochotę i odwagę znaleźć się w składzie nowo powołanego Zarządu;
- po drugie, usprawiedliwiając się, dlaczego nie mogę wziąć na siebie obowiązku przewodniczenia naszej organizacji związkowej w kolejnej kadencji. Za kilkanaście dni rozpoczynam 75 rok mojego życia. Trudno dać mi samej wiarę, że zdrowie, należyta energia i sprawny umysł - „nie opuszczą” mnie przez następne lata.
Pragnę natomiast zadeklarować: wsparcie i pomoc nowemu Zarządowi, uczestniczenie w jego działaniach, gdy tylko moja osoba będzie „do służenia i wykorzystania”. Deklaruję także działanie w Międzyzwiązkowej Komisji Socjalnej, ewentualnych innych komisjach uczelnianych lub w negocjacjach, które wymagać będą przedstawicielstwa ZNP, wreszcie uczestniczenie w Konwencie uczelnianych organizacji ZNP Uniwersytetów Polski Południowej, gdy nowy Zarząd zechce skorzystać z mojego związkowego doświadczenia.

Liczę na zrozumienie i serdecznie zapraszam na spotkanie Sprawozdawczo-Wyborcze.

Lidia Gabryś