Zaproszenie na bezpłatny webinar "Mobbing - rozpoznawanie, pomoc poszkodowanym, prewencja"

Szanowni Państwo!

W imieniu Fundacji Science Watch Polska serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar:

Mobbing - rozpoznawanie, pomoc poszkodowanym, prewencja,

który poprowadzą:
prof. Tomasz Ochinowski i mgr Piotr Gołaszewski,
partnerzy kancelarii prawnej "Orłowski-Patulski-Walczak", we współpracy z którą od kilkunastu lat prowadzą szkolenia dotyczące przeciwdziałania mobbingowi, badacze zjawiska mobbingu. Uczestniczyli w opracowaniu i wdrożeniu polityki antymobbingowej dla szeregu firm oraz instytucji z wielu branż, mają też doświadczenie w przygotowaniu i pracy komisji antymobbingowych, nauczyciele akademicy oraz praktycy zarządzania humanistycznego, animatorzy międzynarodowego seminarium naukowego promującego ten nurt (Warszawska Grupa Historiografii Organizacji).

Webinar odbędzie się w czwartek 7 stycznia 2021 r., w godzinach od 14.00 do 16.00.
Zapisy przyjmowane są do poniedziałku 4 stycznia 2021 r.
Ilość miejsc ograniczona!

Program webinaru:

1. Zjawiska niepożądane: molestowanie, dyskryminacja, mobbing a "zwyczajne życie" uczelni i instytucji podobnych. Psychologiczne "cienkie granice", "sfery niejasności" oraz "wspólne mianowniki". Jak dobrze rozpoznawać zjawiska niepożądane i jak oswoić się z niejasnością, którą zazwyczaj przynoszą?
  2. Struktura i kultura organizacyjna - klucz do zrozumienia i identyfikacji mobbingu w konkretnym środowisku. "Gry polityczne" na uczelni jako kluczowe elementy środowiska silnie pro-mobbingowego. Rozpoznawanie i demaskowanie.
  3. Cechy mobbera oraz zaburzenia behawioralne i osobowościowe sprzyjające zachowaniom mobbingowym ("palantyzm", narcyzm, psychopatia organizacyjna, zachowania "psychopatopodobne").
  4. Przykładowe przypadki zachowań mobbingowych i sposoby wsparcia dla osób poszkodowanych. Komisja antymobbingowa jako ostateczność.
  5. "Lepiej zapobiegać, niż leczyć"- praktyczne odniesienia do problematyki mobbingu.

Więcej informacji i rejestracja:

sciencewatch.pl/index.php/mobbing-rozpoznawanie-pomoc-poszkodowanym-prewencja