Czwartoklasiści SP im. I. Paderewskiego z wizytą na Uczelni

30 listopada Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 im. Ignacego Paderewskiego w Katowicach mieli okazję poczuć się przez chwilę studentami i zwiedzić mury naszej Uczelni oraz uczestniczyć w wykładach.


30 listopada 2017 r. uczniowie klasy IV ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Ignacego Paderewskiego w Katowicach zwiedzili naszą Uczelnie, oraz uczestniczyli w wykładach nt. Marketingu i Inwestowania, które dla dzieci wygłosili Marta Grybś-Kabocik i dr Łukasz Szewczyk. 

Uczniowie wysłuchali wykładów, po których odwiedzili siedzibę Zespołu Pieśni i Tańca Silesianie, usłyszeli o strojach i tańcach śląskich, oraz zwiedzili garderobę zespołu. Na zakończenie dr Krystyna Mitręga-Niestrój opowiedziała dzieciom, o tym kto rządzi w "Królestwie Uczelni", było o królach, królewnach, smokach i smoczycach oraz dlaczego noszą takie a nie inne stroje.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty, które wręczyła Pani Prodziekan ds. Studiów Drugiego Stopnia, Wydziału Finansów i Ubezpieczeń Katedry Bankowości i Rynków Finansowych dr Krystyna Mitręga-Niestrój.