"Dzień Nauki" na Uniwersytecie Ekonomicznym

27 listopada uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach odwiedzili kampus Uczelni na zaproszenie dr Katarzyny Żak z Katedry Zarządzania Przedsiębiorstwem. W programie prócz wykładów i spotkania ze studentami nie zabrakło także zwiedzania najbardziej tajemnych miejsc kampusu oraz lekcji… tańca!


Blisko 40 uczniów zainteresowanych ekonomią i logistyką odwiedziło najważniejsze miejsca dla studenta. Wycieczka zaczęła się od dziekanatu, gdzie mieli okazję poznać zasady jego funkcjonowania.

"Obalamy mit "pani z dziekanatu". Każdy student jest dla nas ważny i pomożemy załatwić ważne sprawy. Sami byliśmy studentami i wiemy, jak usprawniać pewne procesy i mechanizmy akademickie" - tłumaczy Aneta Szmyd, kierownik Dziekanatu Wydziału Zarządzania.

Uczniowie odwiedzili także siedzibę Zespołu Pieśni i Tańca "Silesianie". Mieli okazję zobaczyć tradycyjne ludowe stroje, poznać historię tańców narodowych oraz nauczyć się jednego z nich pod czujnym okiem Jerzego Stasicy.

Ciekawym elementem wycieczki było spotkanie z Dariuszem Rajfurą, dyrektorem Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych UE Katowice. Grupa poznała wszystkie możliwości poszczególnych miejsc: auli, serwerowni oraz systemów ekologicznych. Odwiedziła także Bibliotekę, gdzie Barbara Biesmer, kierownik, przedstawiła możliwości, jakie niosą nowoczesne technologie w korzystaniu z zasobów biblioteki.

Logistyka to jeden z flagowych kierunków, budzący duże zainteresowanie. Nie dziwi wiec fakt, że uczniom zależało na interaktywnym wykładzie z zakresu logistyki, który poprowadzi dr Piotr Hanus z Katedry Logistyki Ekonomicznej.

Dzięki spotkaniu z naszymi studentami uczestnicy wycieczki mogli dowiedzieć się, jak wygląda życie studenckie, poznać przedmioty i posłuchać ciekawych historii akademickich.

Na koniec grupa mogła poznać prof. dra hab. Wojciecha Dyducha, Prodziekana ds. Rozwoju Wydziału Zarządzania, który każdemu uczestnikowi uroczyście wręczył certyfikaty uczestnictwa w zajęciach akademickich w ramach "Dnia Nauki".