Etap okręgowy XIV edycji Olimpiady Przedsiębiorczości

7 marca 2019 r. w murach naszej uczelni odbyły się eliminacje okręgowe XIV edycji Olimpiady Przedsiębiorczości, która ma status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju.


fot. Izabela Kozłowska

 

Do XIV edycji Olimpiady w całym kraju zgłosiło się prawie 12 tys. uczniów z 735 szkół. W okręgu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach w bieżącej edycji do eliminacji szkolnych zgłoszono 2145 uczniów z 159 szkół z województw śląskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego. Na eliminacje okręgowe do Katowic przyjechało 215 uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w eliminacjach szkolnych i prawie 90 nauczycieli. Nauczyciele jak co roku licznie i chętnie odwiedzili naszą uczelnię, dzięki współpracy nawiązanej przy Olimpiadzie. Uczestnicy też chętnie wracają na nasz Uniwersytet i zostają naszymi studentami, a niektórzy nawet wykładowcami UE.

Uczniów i nauczycieli przywitali prof. dr hab. Sławomir Smyczek Prorektor ds. Edukacji i Internacjonalizacji oraz prof. dr hab. Wojciech Dyduch Prodziekan ds. Rozwoju Wydziału Zarządzania. Podczas gdy nauczyciele słuchali wykładu nt. "Trendów na rynku kapitałowym", prowadzonego przez dr. Witolda Gradonia z Katedry Bankowości i Rynków Finansowych, zawodnicy rozwiązali test z zakresu ekonomii, zarządzania i praktyki biznesowej. W trakcie sprawdzania testów uczniowie i ich opiekunowie uczestniczyli w wykładzie "Gospodarka cyrkularna szansą dla przedsiębiorczych" dr. Bartłomieja Gabrysia z Katedry Przedsiębiorczości.

W drugiej części eliminacji okręgowych, 50 najlepszych uczniów pracowało w grupach nad zadaniami sytuacyjnymi związanymi z tematem przewodnim tegorocznej edycji, czyli "Trendy na rynku kapitałowym". W tym roku zmieniono zasady drugiej części etapu – obrony zadań sytuacyjnych. Dwa zespoły równocześnie prezentowały swoje rozwiązania jednego zadania sytuacyjnego, następnie zespoły zadawały sobie nawzajem pytania, a na koniec zespoły odpowiadały na pytania Komisji.

Do Warszawy na eliminacje centralne pojedzie 17 najlepszych uczniów z naszego okręgu.

Wyniki są dostępne na stronie Olimpiady.

Wszystkim uczestnikom etapu okręgowego dziękujemy za udział w XIV edycji Olimpiady, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia podczas eliminacji centralnych.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.