Finał Ligi Młodych Logistyków

16 marca 2017 r. w murach Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbył się finał Ligi Młodych Logistyków, do którego dostało się najlepszych 36 osób!


Liga Młodych Logistyków

Liga Młodych Logistyków jest autorskim projektem Naukowego Koła Logistyki DIALOG, działającego przy Katedrze Logistyki Ekonomicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Jest to Konkurs skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, kształcących się w zawodach technik logistyk lub technik spedytor, a jego główny cel stanowi pogłębianie wartości merytorycznych uczestników jak i studentów, a także promocja naszej uczelni.

Pierwszy Etap odbył się 8 grudnia 2016 r. w formie korespondencyjnych eliminacji i wzięło w nim udział ponad pół tysiąca uczniów z całej Polski. Natomiast finał odbył się 16 marca 2017 r. w murach Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, do którego dostało się najlepszych 36 osób. Każdy etap odbywa się w trzyosobowych zespołach, a pytania dotyczą materiału przerabianego w technikach a także rozmaitych ciekawostek ze świata logistyki. Konkurs urozmaica w sposób edukacyjny codzienny tok dnia oraz nauki szkolnej.

Pozwala uczniom na realizowanie swojej pasji oraz pogłębianie wiedzy z zakresu logistyki. Dotychczasowe edycje odbyły się na bardzo wysokim poziomie, a uczestnicy wykazywali ogromną wiedzę oraz chęć do dalszego jej pogłębiania. Konkurs organizowany jest na fali rosnącej popularności kierunku logistyka oraz zainteresowań młodych ludzi.

Więcej informacji: