Finałowe spotkanie kolejnych edycji programów EUD i AME

4 grudnia 2017 roku odbyło się spotkanie finałowe XVII edycji programów edukacji ekonomicznej dla dzieci i młodzieży: Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego i XV edycji Akademii Młodego Ekonomisty.

Uczestnicy spotkania pisali testy wiedzy składające się z 15 pytań. Maksymalnie mogli zdobyć 30 punktów. Pytania nie były łatwe, zwłaszcza w teście AME. Dlatego wszyscy, którzy brali udział w zajęciach zasługują na uznanie i gratulacje. Nagrody zdobyli ci studenci, którym udało się uzyskać najlepsze wyniki w testach wiedzy.

Na EUD nie obyło się bez dogrywki, tym razem o nagrodę miejsca trzeciego. W czasie, kiedy wolontariusze sprawdzali testy, uczestnicy programów spotkali się z panią architekt Bogną Polańską, która opowiedziała o swojej drodze w biznesie i pomysłach na produkty z węgla. Z okazji Barbórki i tematyki zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali bryłkę węgla.

Podczas zmagań finałowych dzieci, ich rodzice i opiekunowie pracowali na warsztatach pod tytułem "Miniekonomiai kieszonkowa" prowadzonych przez panią trener Aleksandrę Rutę.

Lista laureatów XVII edycji EUD:

• I miejsce: Antoni Franke z wynikiem 30 p. na 30 możliwych)
  • II miejsce: Maciej Szczepanik (28 p.)
  • III miejsce Aleksandra Niemczyk (27 p.)
  • IV miejsce Kinga Dziendziel (27 p.)

Lista laureatów XV edycji AME:

• I miejsce: Zofia Konieczny (30 p. na 30 możliwych)
  • II miejsce: Adrian Orłów (28 p.)
  • III miejsce:  ex aequo Maksymilian Streb i Krzysztof Ludwiczak (po 27 p.)