Gala Olimpiady Przedsiębiorczości z udziałem Prezydenta

28 maja podczas Gali XIV edycji Olimpiady Przedsiębiorczości, która odbyła się w Pałacu Prezydenckim, Prezydent RP Andrzej Duda wręczył nagrody laureatom tegorocznej edycji. Jednocześnie, jak co roku podczas Gali ogłoszono hasło zmienne kolejnej XV edycji Olimpiady: "Zarządzanie różnorodnością w organizacji" w trzech perspektywach – kultura, pracownik, struktura.


Olimpiada Przedsiębiorczości

Olimpiada Przedsiębiorczości jest jedną z największych olimpiad przedmiotowych w kraju, organizowaną przy współpracy 5 największych polskich uczelni ekonomicznych, czyli Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu oraz SGH w Warszawie.

Każdego roku do udziału w Olimpiadzie zgłasza się ponad 11 tys. uczniów (nasz rekord to 23 tys. zgłoszeń w IX edycji). W tym roku w okręgu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach do udziału w Olimpiadzie zgłoszono 2145 zawodników z 159 szkól, a do etapu okręgowego zakwalifikowało się 246 zawodników.

Pod koniec maja w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej wręczył nagrody laureatom tegorocznej edycji. W spotkaniu uczestniczyli również m.in. prof. dr hab. Wojciech Dyduch, Prodziekan ds. Rozwoju na Wydziale Zarządzania, członek Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP oraz Beata Malik-Kozłowska (Komitet Organizacyjny Olimpiady Przedsiębiorczości).

Wszystkim laureatom gratulujemy i zapraszamy do udziału w XV edycji Olimpiady Przedsiębiorczości już w październiku.

Lista laureatów

Więcej informacji na temat Olimpiady na stronie: www.olimpiada.edu.pl

Relacja z wydarzenia na stronie: www.prezydent.pl