Gimnazjaliści z wizytą na UE w Katowicach

14 czerwca 2017 r. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach odwiedzili uczniowie oraz nauczyciele z Gimnazjum nr 20 im. K. Miarki w Katowicach. Młodzież miała okazję wysłuchać wykładu, zwiedzić kampus, a także poznać ofertę naszej Alma Mater.


Młodzież uczestniczyła w wykładzie pt. "Zastosowanie Matematyki w Ekonomii i Finansach", w trakcie którego przedstawiono "dylematy procentów" w kalkulacjach finansowych oraz wykorzystanie cech ułamków do zwiększania lub zmniejszania wartości odsetek. Zaprezentowano także cechy wybranych figur geometrycznych i ciągów, które są wykorzystywane w analizie rynków finansowych oraz zwrócono uwagę na możliwość zastosowanie rachunku prawdopodobieństwa w finansach.

Wykład przygotowała i przeprowadziła dr Bożena Frączek z Katedry Bankowości i Rynków Finansowych. Zorganizowanie spotkania z młodzieżą było wspierane przez Centrum Kształcenia przez Całe Życie, które inicjuje wiele programów edukacji ekonomicznej dla różnych grup wiekowych.

Uczniowie zostali także zapoznani z ofertą Uniwersytetu Ekonomicznego skierowaną zarówno dla gimnazjalistów, jak i dla licealistów.