III Olimpiada “Zostań RachMISTRZEM” już za nami!

W poniedziałek 6 listopada odbyła się już trzecia edycja olimpiady "Zostań Rachmistrzem", skierowanej do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wydarzenie jest organizowane przez członków Studenckiego Koła Naukowego Rachunkowości "Rachmistrz" działającego przy Katedrze Rachunkowości naszego Uniwersytetu.

Olimpiada ponownie cieszyła się dużym powodzeniem – w tym roku zgłosiła się rekordowa liczba drużyn. Mieliśmy przyjemność gościć w murach naszej Uczelni aż 52 dwuosobowe drużyny z całego Śląska! Zgłosiły się szkoły z Jastrzębia-Zdroju, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Rudy Śląskiej, Żywca, Wodzisławia Śląskiego, Sosnowca, Tych, Piekar Śląskich, Bytomia, Raciborza, Bielska-Białego, Żor oraz Katowic.

Olimpiadę uroczyście otworzył Kierownik Katedry Rachunkowości – dr hab. Józef Pfaff, prof. UE, a całe wydarzenie odbyło się pod bacznym okiem opiekuna Koła – dr Magdaleny Wójcik – Jurkiewicz. Po powitaniu i krótkim zapoznaniu się z działalnością naszego koła, uczniowie musieli zmierzyć się z testem oraz zadaniem sytuacyjnym przygotowanym przez koło we współpracy z jego Opiekunem. Obszar tematyczny obejmował regulacje Ustawy o rachunkowości. Ponadto uczestnicy mieli szansę wysłuchać krótkiej prezentacji firmy PwC SDC na temat branży BPO/SSC oraz wystąpienia firmy BZM Consulting.

Wszyscy uczestnicy reprezentowali wysoki poziom wiedzy, jednakże olimpiada pozwoliła na wyłonienie zwycięzców – i tak na podium znaleźli się:

• I miejsce – Andżelika Mynarska i Edyta Honkisz (ZSE Bielsko-Biała)
  • II miejsce – Anna Fajlhauer i Dominika Cendry (ZSE Bielsko-Biała)
  • III miejsce – Martyna Baścik i Angelika Glos (ZSE Bielsko-Biała)

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i jednocześnie życzymy dalszych sukcesów!

Gorące podziękowania kierujemy do Stowarzyszenia Księgowych w Polsce – Oddział
w Katowicach
, które objęło naszą olimpiadę patronatem honorowym oraz ufundowało nagrody książkowe. Dziękujemy również firmom: PwC SDC, BZM Consulting, Arcelor Mittal oraz Wydawnictwu "Rachunkowość", które zdecydowały się wesprzeć nas w organizacji tego wydarzenia poprzez pomoc merytoryczną oraz ufundowanie nagród dla uczestników olimpiady. Dziękujemy również firmie Lidl za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla naszych uczestników.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, ich opiekunom oraz sponsorom. Zapraszamy za rok!