Konferencja KATMUN 2023

W dniach 23-25 marca br. w budynku A Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbywać się będzie Konferencja Katowice Model United Nations organizowana przez III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Katowicach. UE Katowice jest jednym z patronów wydarzenia.

Konferencja KATMUN to symulacja obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych, podczas której uczestnicy - uczniowie - wcielają się w rolę delegatów reprezentujących kraje i organizacje, przeprowadzając przy tym codzienne wielogodzinne obrady, odbywające się w całości w języku angielskim.

Głównym celem wydarzenia jest umożliwienie młodzieży poznania złożoności stosunków międzynarodowych, które obejmują negocjacje między ludźmi o różnych poglądach, poszukiwanie konsensusu oraz determinację i cierpliwość w dochodzeniu do swoich racji. Rozwijają one wiedzę z zakresu dziedzin takich jak:

• stosunki międzynarodowe,
  • polityka,
  • ekonomia,
  • prawa człowieka,
  • ekologia,
  • dyplomacja i wiele innych.

Dzięki takiemu doświadczeniu, uczniowie uczą się rozwiązywać problemy, przełamywać bariery społeczne, osiągać porozumienia i kompromisy, a także nabywają umiejętności przywódcze.