Nocne Zwiedzanie za nami

16 kwietnia odbyło się Nocne Zwiedzanie Uczelni zorganizowane przez studentów z Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Na starcie pojawiło się 67 uczniów szkół średnich, którzy utworzyli 17 drużyn. Na samym początku zostaliśmy przywitani przez Ducha prorektora DyDUCHA, aby następnie prosząc o notatki przekonać się jak duży posiadamy dar przekonywania.

Jak na studentów przystało, byliśmy na zaliczeniu ćwiczeń, odczekaliśmy swoje w dziekanacie, pod salą gimnastyczną tworzyliśmy alternatywę dla tradycyjnego WFu, oraz w bufecie opracowywaliśmy niskobudżetowy obiad.

Punktualnie o 22:22 weszliśmy do Auli A, aby napisać pierwszy w życiu egzamin na uniwersytecie. Oczywiście wszyscy doskonale się przygotowali. W czasie sprawdzania testów, szukaliśmy literek, aby ułożyć hasło „Blisko, międzynarodowo, przez całe życie”. Po ogłoszeniu wyników, rozdaniu dla wszystkich nagród, zrobieniu pamiątkowego zdjęcia opuściliśmy budynek zanim wybiła północ.

Zdobywcy I miejsca:

• Katarzyna Szczepanik, Angelika Gwiazda, Karina Kędzia, Monika Burtan.

II miejsce zajął zespół, w składzie:

• Małgorzata Sikora, Agata Ciaciura, Wojciech Rybka, Adrianna Twaruszka

III miejsce dla drużyny:

• Bartłomiej Sarnowski, Mateusz Armata, Szymon Sajdok, Joanna Stencel.

Uczestnicy przybyli z różnych szkół m.in. byli to uczniowie z I LO w Tychach, I LO w Mysłowicach, VIII LO w Katowicach, X LO Katowice, I LO Zabrze, III LO  Chorzów, IV LO Katowice.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

Jeszcze raz przypominamy największy hit tegorocznych Dni Otwartych 2015: