Pierwsze Popołudnie Eksperckie w ramach Dni Otwartych - relacja

22 marca 2018 r. odbyło się pierwsze Popołudnie Eksperckie, czyli dalsza część Dni Otwartych dla pracujących, którzy zainteresowani są studiami niestacjonarnymi. Wydarzenie miało formę mini-wykładów oraz networkingu przy kawie. Nie zabrakło także zwiedzania uniwersyteckiego kampusu z przewodnikiem.

Bardzo cenimy osoby ambitne i dynamiczne, o czym świadczy m.in. najwyższy wskaźnik zatrudnialności absolwentów wśród największych uczelni w woj. śląskim. Aż 98% naszych absolwentów po 5 latach od obrony to osoby aktywne zawodowo, a aż 63% z nich pracowało już w trakcie studiów.

Dlatego, nasze pierwsze Popołudnie Eksperckie skierowane było:

• do osób aktywnych zawodowo, których praca nie pozwala na udział w porannych Dniach Otwartych,
  • do tych, którzy chcieli poznać uczelnię w małej kameralnej atmosferze,
  • do wszystkich zainteresowanych studiami niestacjonarnymi (zaocznymi) lub podyplomowymi, którzy chcieli wziąć udział w 60-minutowych mini-wykładach.

Podczas Popołudnia Eksperckiego dr Anna Musialik-Chmiel zdradziła uczestnikom „Tajniki dziennikarstwa radiowego”, a dr Bartłomiej J. Gabryś przedstawił „Niesamowite pomysły na biznes”. Przyszli studenci Finansów i Rachunkowości wzięli udział w mini-wykładzie pt.: „Globalizacja a podatki” prowadzonym przez dr Jolantę Gałuszkę.

Na popołudniowe wydarzenie przyjechali m.in. kandydaci z Bielska, Czeladzi, Sosnowca, Tychów, Rudy Śląskiej i Gliwic.

Wszystkim ekspertom oraz gościom bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udział w naszym nowym projekcie!