Podsumowanie projektu "Obywatele Planety A"

26 kwietnia br. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbyło się seminarium Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej "Mocni Razem" podsumowujące projekt młodzieżowy: "Obywatele Planety A".

"Obywatele Planety A" to 15-miesięczny projekt skierowany do uczniów gimnazjów i szkół średnich mający na celu kształtowanie postaw obywatelskich i prospołecznych.

We wtorek w Auli Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych uczniów, nauczycieli, wolontariuszy oraz realizatorów projektu powitał polski polityk i profesor nauk technicznych - Jerzy Buzek oraz  Prorektor ds. Organizacji, Finansów i Rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach - prof. UE dr hab. Robert Tomanek.

Gościem specjalnym seminarium był Jan Mela - najmłodszy w historii zdobywca obu biegunów, prezes i założyciel Fundacji Jasia Meli Poza Horyzonty.

Podczas seminarium wybrano najlepszą akcję społeczną organizowana przez uczniów 6 szkół ponadpodstawowych. Zwycięzcami zostali liderzy z Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi w Mysłowicach.

Więcej informacji i fotorelacja